دانشکده روان‌شناسی شهیدبهشتی آماده همکاری با شهرداری است

تهران- ایرنا- رییس دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی گفت: ۳۰ بخش سخت افزاری و خیلی مهم روانی-اجتماعی در مسائل شهری از جمله ترافیک وجود دارد و دانشکده روانشناسی آماده فعالیت های پژوهشی در این حوزه با همکاری شهرداری تهران است.

محمد علی مظاهری امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از سردیس های اساتید پیشکسوت علوم تربیتی و روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: تولید دانش در حوزه هایی که  با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران و دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی شهید بهشتی صورت گرفته، مسبوق به سابقه است.
وی افزود: دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی کمک های دیگر و همکاری های گوناگونی در این زمینه از مجموعه زیباسازی داشته است، دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور امروز به عنوان بخشی از هویت شهر تهران تبدیل شده است؛، بنابراین انتظار می رود همچنان این کمک ها بیش از پیش ادامه داشته باشد.
مظاهری با اشاره به اینکه دانشگاه شهید بهشتی بخشی از هویت آکادمیک شهر تهران محسوب می شود، یادآور شد: وظیفه اهالی این دانشگاه این است که خدماتی در مجموعه شهر تهران ارائه دهند و پیشگامی و نوآوری دانشکده در توسعه رشته علوم تربیتی و روانشناسی به خوبی در توسعه این رشته ها نشان داده شود.
به گفته وی، دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی در ارائه خدمات تخصصی به شهر جزو اولین مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره است که حدود ۲۵ سال قبل افتتاح شد و همچنان این مراکز در بلوار کشاورز  مشغول ارائه خدمات هستند.
رییس دانشکده روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی یادآور شد: البته مرکز مشاوره دانشگاه در حال حاضر توسعه پیدا کرده و مرکز دیگری نیز راه اندازی شده که در سطح شهرداری ها خدمات ارائه می دهند.

مظاهری با اشاره به اینکه خدمات دانشکده روانشناسی فراتر از مشاوره است، افزود: دانشکده در حوزه‌های دیگری از جمله حوزه توسعه منابع انسانی نیز وارد شده و همچنان از حدود پنج سال پیش به طور خاص در توسعه ارتباط با صنعت و جامعه و حوزه ایمنی کارهای بسیار ثمربخشی انجام داده است.
 وی خاطر نشان کرد: دانشکده روان شناسی و علوم تربیتی از حدود سه سال قبل به طور جدی به حوزه حمل و نقل وارد شد و  در خدمت حمل و نقل ریلی کشور با راهداری و ایمنی راه‌ها و با پلیس راهور همکاری های مناسبی را آغاز کرد؛ چرا که حل معضلات راه ها در شهر تهران اهمیت بسیاری دارد.

 آیین نکوداشت و رونمایی از سردیس های اساتید پیشکسوت علوم تربیتی و روانشناسی امروز در دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =