میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۲۰ میلی‌متر رسید

کرمانشاه- ایرنا- معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارش‌های ۷۲ ساعت اخیر استان در شهرها و نقاط مختلف به ۲۰.۱ میلی‌متر رسید.

علی محمد زوراوند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این مدت، پاوه با ۴۴ میلی متر و ماهیدشت با حدود ۳۹.۲ میلی متر بارش، بیشترین بارندگی را در سطح استان به خود اختصاص داده اند.

وی یادآوری کرد: پس از ماهیدشت، شهرهای ثلاث باباجانی با ۳۴.۵ و روانسر با ۳۰.۶ میلی متر بارندگی، وضعیت خوبی از لحاظ بارش طی ۷۲ ساعت گذشته داشته اند.

زواروند ادامه داد: در این مدت شهرهای قصرشیرین، جوانرود، گهواره، کوزران، هلشی و دالاهو نیز بین ۲۰ تا ۳۰ میلی متر هر کدام بارندگی داشته اند.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه همچنین میانگین بارش های سه روز اخیر در شهر کرمانشاه را نیز ۱۵.۴ میلی متر عنوان کرد.

وی همچنین بیشترین حجم بارندگی استان طی ۲۴ ساعت اخیر را نیز متعلق به پاوه با حدود ۳۸ میلی متر ذکر کرد و گفت: قصرشیرین و ثلاث باباجانی نیز رتبه های دوم و سوم بارش را به خود اختصاص دادند.

زوراوند تصریح کرد: در این مدت شاهد بارشی به مقدار ۱۴.۱ میلی متر برای شهر کرمانشاه بودیم.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از تداوم بارش ها تا روز یکشنبه هفته آینده خبر داد و گفت: این بارش ها طی امشب و جمعه شب تا روز یکشنبه از نمود و شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی گفت: بارش ها در نواحی شمالی استان ممکن است با آبگرفتگی معابر عمومی نیز همراه باشد، ضمن اینکه پدیده رعد و برق را نیز شاهد خواهیم بود.

زواروند همچنین به وضعیت دمایی نیز اشاره کرد و گفت: امروز دمای شهر کرمانشاه در گرمترین حالت به ۲۰ و امشب در خنک ترین حالت به ۱۰ درجه بالای صفر می رسد.

معاون هواشناسی استان کرمانشاه افزود: امشب سنقروکلیایی با حداقل دمای هفت و پاوه و اسلام آبادغرب با هشت درجه بالای صفر خنک ترین نقاط استان خواهند بود.

وی در پایان گفت: انتظار می رود برای فردا (چهارشنبه) ۲ درجه به دمای روزانه و همین مقدار به دمای شبانه در اکثر نقاط استان افزوده شود.