۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 2176
کد خبر: 83526418
۰ نفر

برچسب‌ها

ورود نیروهای سوری به هفت روستای حسکه

تهران-ایرنا- یگان های ارتش سوریه در ادامه ورود به شهرها و روستاهای استان حسکه در شمال شرق این کشور وارد حومه شمال غربی این استان شدند؛ منطقه ای که جاده بین المللی الحسکه - حلب در آن قرار دارد.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان های ارتش سوریه وارد روستاهای الکوزلیة، شویش، النوفلیة، المحل، البدران، الحزام وکهفة المراطی در حومه جنوب غربی تل تمر واقع در شمال غرب الحسکه شدند.

ارتش سوریه از هفته گذشته تحرکات خود برای انتشار کامل نیروها در حومه شمالی استان الحسکه به منظور مقابله با برخی ناامنی ها و با هدف حفظ تمامیت ارضی سوریه در نقاط مرزی این کشور در شمال شرق آغاز کردند.

یک منبع میدانی سوری یکشنبه‌شب به خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گفت که ارتش سوریه برای استقرار در حومه استان "الحسکه" در شمال شرق این کشور، راهی منطقه "شرق رود فرات شد.

در همین حال"کینو کبرئیل" سخنگوی رسمی نیروهای دمکراتیک سوریه در خصوص عقب‌نشینی نیروهای کرد از مرز ترکیه گفت: درچارچوب توافق موقت برای توقف عملیات نظامی اعلام شده از سوی ترکیه و آمریکا، روز یکشنبه شهر "رأس العین" به صورت کامل تخلیه شد و ما دیگر هیچ نظامی در این شهر نداریم.

آمریکا و ترکیه سرانجام شامگاه پنجشنبه گذشته (۲۵ مهرماه) برای برقراری آتش‌بس ۱۲۰ ساعته در شمال‌ شرق سوریه به توافق رسیدند.

براساس این توافق، دولت آنکارا موافقت کرد، از پنجشنبه شب، به مدت ۱۲۰ ساعت، حملات خود به شمال شرق سوریه را متوقف کند تا  زمینه خروج نیروهای یگان‌های مدافع خلق "ی پ گ" از ۳۲ کیلومتری مرزهای ترکیه فراهم شود و پس از آن، دولت رجب طیب اردوغان آتش‌بس را اعلام می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =