حوادث ناشی از کار در سبزوار افزایش یافت

سبزوار- ایرنا- ۲۱ مورد حوادث ناشی از کار طی شش ماه نخست امسال در شهرستان سبزوار به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۶ درصد بیشتر شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: طی این مدت ۲۱ حادثه کار در این شهرستان رخ داد که ۴۵ درصد آن حادثه ساختمانی و سایر موارد مربوط به حوادث کار در کارگاههای صنعتی، غیرصنعتی و مشاغل آزاد بوده است.
عقیل مختاری افزود: همچنین ظرف شش ماه نخست امسال دو مورد فوت ناشی از حوادث کار در سبزوار رخ داده است.
وی با اشاره به اینکه اداره کار سبزوار ۹۰۴ کارگاه را در حوزه های ایمنی، مقررات و قراردادها مورد بازرسی قرار داده است ادامه داد: علت عمده افزایش حوادث کار در این شهرستان رونق عملیات ساخت و ساز در بخش ساختمانی است.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: همچنین هشت هزار و ۱۶۰ نفرساعت طی این مدت در دوره های آموزش ایمنی و بهداشت شرکت کردند که این میزان آموزش رشد ۳۸ درصدی داشته است.
وی افزود: میانگین زمان رسیدگی به شکایات حوزه کار در شهرستان سبزوار شش روز است. در حوزه دادرسی طی شش ماه نخست امسال به ۱۶۲مورد شکایت کارگری و کارفرمایی رسیدگی شده که با راه اندازی واحد مشاوره ۶۳ مورد این شکایت ها منجر به سازش شده است.
سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =