کاهش دوباره تعداد موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج

تهران- ایرنا- در آخرین به روز رسانی موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج از کشور در سایت سازمان امور دانشجویان، بار دیگر تعداد این مراکز کاهش یافت.

اسامی موسسات مجاز اعزام دانشجو به خارج در سایت سازمان امور دانشجویان قرار دارد و در آخرین به روزرسانی صورت گرفته در مهرماه جاری، بار دیگر از تعداد این موسسات کاسته شد و  به ۱۱۷ مرکز رسید.
موسسات خصوصی اعزام دانشجو به خارج از کشور فقط با مجوز سازمان امور دانشجویان وزارت علوم امکان فعالیت در سطح کشور و اعزام دانشجو به خارج را دارند.
تا خرداد ماه امسال تعداد این مراکز عدد ۱۲۰ بود که در هر بار به روز رسانی برخی از موسسات امکان ادامه فعالیت نیافتند.
بر اساس اعلام سازمان امور دانشجویان، موسسه هایی که اعتبار مجوز فعالیت آنها منقضی شده است، حائز شرایط برای عقد قرارداد با متقاضیان اعزام به خارج نیستند.
یکی از دلایل ادامه نیافتن فعالیت این موسسه ها، تعلیق به استناد کارگروه نظارت بر عملکرد موسسات بود.
پیش از این نیز ابراهیم حاجی زاده مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان با تاکید بر تشدید نظارت بر فعالیت موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور گفته بود هفت موسسه غیر مجاز اعزام دانشجو و یک موسسه مجاز که ضوابط قانونی را رعایت نکردند، پلمب شدند.
موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور که دارای مجوز فعالیت از وزارت علوم هستند، باید طبق آیین نامه مصوب هیات دولت و دستور العمل نظارت بر فعالیت موسسات اعزام به دانشجو به خارج از کشور که توسط کارگروه نظارت براین موسسات ابلاغ شده است رفتار کنند؛ در غیر این صورت با آنان برخورد قانونی می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =