۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83526381
۱ نفر

برچسب‌ها

بارش باران تا دوشنبه آینده در همدان ادامه دارد

همدان - ایرنا - در ادامه بارش باران‌های پاییزی در همدان، اداره‌کل هواشناسی این استان اعلام کرد، سامانه بارشی که در استان فعال است، تا دوشنبه هفته آینده اثر خود را به صورت بارش باران در همدان باقی می‌گذارد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان روز سه‌شنبه در این‌باره به خبرنگار ایرنا گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، آسمان استان در ۲۴ ساعت آینده، ابری تا تمام ابری، همراه با بارش پراکنده باران، گاهی رعد و برق و وزش موقت باد همراه خواهد بود.

محمد حسن باقری‌شکیب با اشاره به اینکه سرعت حرکت این سامانه و بارش‌های آن ضعیف است و بیشتر موجب ابرناکی آسمان می‌شود، بیان کرد: این سامانه ماندگاری خوبی در استان دارد و شدت بارش‌های آن در روز جمعه به اوج خود می‌رسد.

وی با بیان اینکه در ساعت‌های بعد از ظهر، احتمال بارش‌های پراکنده این سامانه افزایش می‌یابد، عنوان کرد: بارش‌های این سامانه در نقاط شمالی همدان بیشتر از سایر نقاط این استان است.

باقری شکیب ادامه داد: در مدت فعالیت این سامانه دمای هوای همدان بین ۲ تا چهار درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد، اما به زیر صفر و یا نزدیک صفر درجه سانتی‌گراد نمی‌رسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ملایر با ۱۲ میلیمتر بیشترین بارش و کبودراهنگ با پنج میلیمتر کمترین بارش را در استان داشته و ایستگاه فرودگاه همدان هشت میلیمتر بارش را ثبت کرده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفر، کمترین دمای استان را داشته‌اند.

باقری شکیب با بیان اینکه دمای کمینه همدان نسبت به روز گذشته تغییرات آنچنانی نداشته است، اظهار داشت: دمای کمینه هوای این شهر در ۲۴ ساعت گذشته ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۱۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =