تامین منابع مالی راهگشای بازآفرینی شهری است

کرج - ایرنا - شهردار کرج با اشاره به اهمیت نوسازی بافت های فرسوده شهری این کلانشهر گفت : تامین منابع مالی راهگشای طرح بازآفرینی شهری است.

علی اصغر کمالی زاده  روز سه شنبه در نشست ستاد بازآفرینی بافت های فرسوده شهری که با حضور  سیدمحمد پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی در استانداری البرز برگزار شد، گفت: نکته اصلی در بحث بازآفرینی تامین منابع مالی است و باید در این زمینه اهتمام جدی داشت.

وی ادامه داد: امروز با مشکل پراکندگی بافت های فرسوده در شهر کرج مواجه هستیم که ساماندهی این بافت ها نیازمند برنامهریزی منسجم و همکاری دستگاه های اجرایی است.

شهردار کرج گفت : محله های فرسوده کرج در واقع میراث روستاهای گذشته بوده که اکنون با ساخت و سازهای جدید به پیکره شهر متصل شده اند.

کمالی زاده بیان داشت : پراکندگی و گسست از مهمترین مشکلات بافت های فرسوده کرج است .

وی بیان داشت : یک هزار هکتار لکه سبز در کرج وجود دارد که می توان این لکه ها را ساماندهی کرد.

مدیریت شهری کرج پروژه های متعددی برای احیای بافت های فرسوده اجرایی کرده که آسفالت و ساماندهی معابر از جمله این پروژه ها است.

وی گفت : امسال ۱۰۰ هزار تن  آسفالت در بافت های فرسوده  کرج مصرف شده است .

کمالی زاده بیان داشت : کارخانه آسفالت شهرداری ظرفیت تولید سالانه  ۵۰۰ هزار تن تولیدآسفالت در سال  دارد که ظرفیت خوبی است .

شهردار کرج بیان داشت : پروژه پارک حیات وحش در  محدودبافت فرسوده منطقه حصار کرج در دست اقدام قرار گرفته است که یکی ازجاذبه ها به شمار می رود.

احداله احمدی پرگو معاون معماری و شهرسازی شهرداری کرج  نیز گفت :  یکی از مناطق فرسوده کرج  اسلام آباد بوده که تاکنون حدود ۷۲ هکتار آن آزاد سازی شده است .

وی بیان داشت : اکنون ۳۵ هزار نفر در این منطقه زندگی می کنند که باید ساماندهی آن ادامه یابد، طرح جابه جایی جمعیت  در اسلام آباد پاسخگو نیست که باید با مشارکت مردم طرح بهتری در این محدوده اجرا شود.

 قرار است با مشارکت بخش خصوصی حدود ۳۰ هزار متر مربع از بافت های فرسوده مصباح کرج  تجمع شود.

شهرکرج یک هزار هکتار بافت فرسوده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =