کالدرون: با ۵۵۰ هزار دلار بهتر از «جونیور» پیدا نمی‌شود

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: با مبلغی که برای جونیور براندائو پرداخت شده، نمی‌توان انتظار بیشتری از وی داشت. با ۵۵۰ هزار دلار در هیچ جای اینترنت بازیکن سطح بالا پیدا نخواهید کرد.

«گابریل کالدرون» امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با شرایط پرسپولیس اظهار داشت: در حال ریکاوری هستیم و خود را برای دیدار روز جمعه که بازی بسیار مهمی است، آماده می‌کنیم.

کالدرون در واکنش به این موضوع که یکی از انتقادها به پرسپولیس، ناتوانی این تیم در عوض کردن برنامه و سیستم بازی است، تصریح کرد: به تمام انتقادات احترام می‌گذارم. آمار گلزنی ما برای یک تیم بزرگ خوب نیست. باید به تلاش خود ادامه دهیم و امیدوار باشیم مهاجمی که بازی می‌کند بتواند موقعیت‌ها را تبدیل به گل کند. جز این راه دیگری نداریم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مهاجم جدید و جوان پرسپولیس می‌تواند مشکل گلزنی را حل کند، تاکید کرد: او ۱۷ سال دارد و بی‌شک باشگاه شناخت کافی از وی داشته که با او قرارداد بسته است. مانند همه جوان‌هایی که داریم در تمرینات توانایی‌های وی را خواهیم دید.

کالدرون در رابطه با بخشیده شدن ناگهانی محرومیت «عارف غلامی» بازیکن استقلال در روز مسابقه با سایپا نیز گفت: تا به حال در فوتبال حرفه‌ای ندیده‌ام که ۶ ساعت قبل از بازی محرومیت یک بازیکن بخشیده شود. ما اطلاعی نداشتیم اما شاید استقلال از این موضوع اطلاع داشته است. شجاع خلیل‌زاده روز قبل از بازی ما با پیکان تمرین سنگینی داشت و حتی روز بازی هم در هتل تمرین کرد. ما حرفه‌ای هستیم، بازیکنی که بازی نمی‌کند باید تمرین کند و متعاقب آن بازیکنی که روز قبل تمرین سگینی داشته و روز بازی هم تمرین کرده، نمی‌تواند حتی روی نیمکت من بنشیند.

کالدرون در ادامه رو به خبرنگاران تاکید کرد: سوالی که باید از من می‌پرسیدید این بود «چرا  بخشیده شدن محرومیت یک بازیکن، ۶ ساعت قبل بازی اعلام می‌شود در حالی که ۱۶ روز برای این کار فرصت داشته‌اند؟» به نظر شما برای اعلام این خبر ۱۶ روز زمان نیاز است؟ باید حرفه‌ای باشیم و برنامه‌ریزی حرفه‌ای داشته باشیم.

کالدرون در پاسخ به این پرسش که آیا ۵۵۰ هزار دلار برای مهاجمی (جونیور براندائو) که نمی‌تواند انتظارات را برآورده کند زیاد نیست؟ تاکید کرد: زمانی که در فوتبال در سطح بین‌المللی چنین مبلغی برای یک بازیکن پرداخت می‌شود، زیاد نمی‌توان از او انتظار کار بزرگ و عملکرد فوق العاده داشت. مربی چاره دیگری ندارد و باید با توجه به بودجه بازیکن بیاورد. جونیور گزینه نهم ما در فهرست اعلامی به باشگاه بود. نمی‌دانم باشگاه پول نداشت یا در مذاکرات درست عمل نکرد که این اتفاقات افتاد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا بهتر نبود با این بودجه مهاجم بهتری جذب می شد؟ اظهار داشت: اگر اینترنت را زیر و رو کنید، با این قیمت بازیکن سطح بالایی پیدا نخواهید کرد. بازیکنانی که تیم‌های دیگر به خدمت گرفته‌اند به مراتب گران‌تر بوده‌اند. بودجه ما همین است اما فقط می‌دانم باشگاه‌های دیگر مهاجمان گرانتری نسبت به ما خریدند. ما پول کافی برای این کار را نداشتیم.

کالدرون در پاسخ به این سوال که آیا این حرف‌ها روی روحیه مهاجمی که تا همین جا هم به شدت تحت فشار است، تاثیر نمی‌گذارد؟ گفت: تجربه فوتبال بازی کردن دارم و اگر در چنین شرایطی قرار داشتم خودم را در زمین ثابت می‌کردم. اگر نتوانیم از فشارها خارج شویم آنگاه اسم این فوتبال، فوتبال آماتور خواهد بود.

وی در واکنش به انتقادات از تعداد شوت‌های در چارچوب کلی بازیکنان و نقص در سیستم تهاجمی پرسپولیس خاطرنشان کرد: این یک نظر شخصی است و با حقیقت همخوانی ندارد.

این سرمربی آرژانتینی در پایان در واکنش به میزان شناخت از شاهین شهرداری بوشه حریف بعدی پرسپولیس تاکید کرد: خلاصه تمام بازی‌های آنان را دیده‌ایم. بازیکنان این تیم را به خوبی می‌شناسیم اما اطلاعاتی در مورد سرمربی بعدی این تیم نداریم. به تمام تیم‌ها احترام می‌گذارم چرا که تمام تیم‌ها برای بردن پرسپولیس وارد زمین می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =