مرگ هزاران نفر در جاده‌های ایران نتیجه رعایت نکردن استاندارد است

سنندج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: مرگ هزاران نفر در جاده‌های ایران نتیجه رعایت نکردن استاندارد است.

سیداحسن علوی  روز سه‌شنبه در مراسم گرامیداشت روز جهانی استاندارد که در سالن اجتماعات مرکز فنی و حرفه‌ای ورمقانی سنندج برگزار شد، اظهار داشت: وارد مرحله چهارم انقلاب صنعتی شدیم که ربات‌ها و هوش مصنوعی انجام دهنده بسیاری از کارها هستند.

وی با بیان اینکه کاهش اشتغال و مشکلات بیکاری را به دنبال دارد حال چه بپذیربم یا نه وارد دنیای دیگری شدیم افزود: لذا رعایت استاندارد هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و بی‌شک در این دنیا بدون استاندارد نمی‌توان زندگی کرد.

علوی با بیان اینکه تراز استانداردها تغییر پیدا کرده است، گفت: رعایت استاندارد اطمینان و امنیت را در جامعه به دنبال دارد.

وی یادآور شد:  در کشوری که ۹۴ درصد حمل و نقل آن جاده‌ای است و  سالانه هزاران نفر جان خود را در آن از دست می‌دهند که این نتیجه نداشتن استاندارد است.

نماینده مردم شهرستان‌های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: سال ۹۶ قانون اصلاح استاندارد نوشته شد و حوزه کاری استاندارد محدود و نظارت‌های آنها بیشتر شد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج هم در این مراسم با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی به اهمیت استاندارد واقف هستند، اظهار داشت: بی‌شک نقش استاندارد در تولید و فعالیت‌های اقتصادی امری ضروری است.

سید کمال حسینی با بیان اینکه شالوده استوار پیشرفت صنعتی و اقتصادی در گرو استاندارد است، اضافه کرد: ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ استاندارد در واحدهای تولیدی باید بیشتر مد نظر باشد.

وی افزود: سیاست کشور حرکت به سمت تولیدات صادرات محور است و تلاش در این راستا رسالت تمامی اشخاص حیقیقی و حقوقی است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن سنندج  گفت: انتظار می‌رود در شرایط اقتصادی سخت امروز کشور و به تبع استان اداره کل استاندارد هزینه کمتری بر تولیدکننده و صادرکننده تحمیل کنند.

در پایان این مراسم از واحدهای تولیدی نمونه و مسئولان کنترل کیفی نمونه استان تجلیل به عمل آمد.

 شعار امسال روز جهانی استاندارد، استانداردهای ویدئویی خالق صحنه جهانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =