۴۰۰ کارآموز فنی وحرفه ای ابرکوه جذب بازار کار شدند

یزد - ایرنا - رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای امام حسین علیه‌السلام ابرکوه گفت: فرایند آموزش‌های فنی وحرفه‌ای نیاز بازار کار است و در سال جاری ۴۰۰ نفر از کارآموزان رشته‌های مختلفدر این شهرستان جذب بازار کار شده‌اند.

عباس حسنی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زمینه‌ساز ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار و مولد است، افزود: ۶۰۰ نفر از جوانان جویای کار درمدت ۲ماه گذشته آموزش‌های فنی و حرفه را در رشته‌های مکانیک، برق خودرو، سرویس و نگهداری خودرو، طراحی دوخت، رشته‌های تزئینی، رایانه و همچنین در حوزه صنعت در رشته‌های جوشکاری، تراشکاری، لوله‌کشی و تأسیسات، برق ساختمان، تعمیر لوازم خانگی، خیاطی و نصب دوربین مداربسته فرا گرفته‌اند.
وی ادامه داد: هم اکنون ۲۰۰ نفر از جوانان جویای کار در دوره‌های آموزشی در ابرکوه زیرنظر ۱۴ مربی در ۶ مرکز ثابت و سیار شهری و روستایی با همکاری آموزش و پرورش در ۲۴ رشته آموزش می‌بینند.

حسنی تصریح کرد: مدارک ارائه شده به آموزش دیدگان علاوه بر داخل کشور، در سطح بین‌الملل نیز اعتبار دارد و قابل استفاده و این آموزش‌ها بستر را برای تحقق سیاست‌های دولت در تربیت نیروی کار مورد نیاز بازار و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی فراهم می‌کند.

مرکز فنی و حرفه‌ای ابرکوه سال ۱۳۸۲ با یک مرکز ثابت و ۱۰ مرکز سیار شهری و روستایی، کارگاه صنایع و جوار دانشگاهی دایر شد و تاکنون ۲۰ هزار و ۶۰۰ نفر حرفه‌های مهارتی را در خوشه‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و هنر در این مراکز گذرانده و برای ۱۳ هزار و ۲۰۰ نفر آنان گواهینامه مهارت صادر شده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =