استعدادیابی در ورزش گلستان به کودکان زیر ۷ سال رسید

گرگان - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان گلستان گفت: با هدف شناسایی استعدادها در رده‌های سنی و معرفی به موقع آن‌ها به مربیان متخصص، المپیاد ورزشی کودکان زیر ۷ سال در این استان برگزار می‌شود.

بهمن طیبی روز سه شنبه در دیدار جمعی از نمایندگان جامعه ورزش با استاندار به مناسبت هفته تربیت بدنی اظهار داشت: در سال های اخیر اقدمات فراوانی در گلستان برای شناسایی استعدادهای رشته های گوناگون انجام شده که نتیجه آن کشف ورزشکاران مستعد، تلاش برای پرورش آن ها و رسیدن این ورزشکاران به تیم های ملی بود.

وی بیان کرد: برگزاری المیپاد ورزش گلستان در رده سنی جوانان و جام روستا قهرمان، نمونه های این استعدادیابی در ورزش گلستان بود که با اهتمام به اجرای مستمر این برنامه ها، در سال های اخیر بر حجم موفقیت ورزش گلستان افزوده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان افزود: برای کمک به رشد بیشتر ورزش گلستان، برنامه ریزی برای کشف استعداد در رده های سنی پایین تر در دستور کار قرار گرفته که برگزاری المپیاد کودکان زیر ۷ سال نتیجه جمع بندی کارشناسان خبره ورزش استان برای پیدا کردن ستاره های جدید رشته های گوناگون در شهرهای استان است.

طیبی ادامه داد: علاوه بر آن، پذیرش میزبانی از مسابقات بین المللی همچنان در دستور کار ورزش گلستان قرار دارد.

به گفته وی، در ۲ سال گذشته گلستان میزبان ۶ رویداد معتبر بین المللی در رشته های گوناگون بود.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: تا سال آینده همه شهرهای استان و در هر شهر یک روستا از زمین چمن مصنوعی بهره‌مند خواهند شد.

هادی حق شناس همچنین بر ضرورت توجه بیشتر به توسعه ورزش بانوان تاکید و همه دستگاه های اجرایی و دولتی استان را مکلف کرد زمان مشخصی را به ورزش زنان اختصاص دهند.

وی به مشکلات و تنگناهای اقتصادی و بودجه ای دولت اشاره کرد و افزود: وضع مالی دولت مناسب نیست اما در هفته دولت امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه در استان افتتاح شد که این موضوع نشان می دهد دولت نگاه ویژه ای به حل مشکلات گلستان دارد.

در این جلسه تعدادی از روسا و نائب رییسان و ورزشکاران به بیان مشکلات و تنگناهای این حوزه به خصوص در زمینه اعزام ها و نبودن حامیان مالی پرداختند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =