شهرک‌های صنعتی مازندران به سامانه کشوری کسب‌وکار (سککوک) وصل شدند

ساری - ایرنا - سامانه کشوری کسب و کار موسوم به " سککوک " با هدف ارتقای تولیدات داخلی و تقویت و حمایت از صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی مازندران راه اندازی شده است.

سامانه‌ کسب‌ و کار به‌ منظور تسهیل معاملات اعتباری در داخل و خارج کشور از سال گذشته راه‌اندازی شد. این سامانه تامین مواد اولیه، اعتباربخشی به مصرف‌کنندگان برای خرید و فروش محصولات به‌صورت اعتباری و مدیریت لجستیک را امکان پذیر می کند. در سامانه سککوک پولی رد و بدل نمی‌شود و تامین مالی بنگاه‌ها از سه طریق برات الکترونیک، تضمین صندوق‌های سرمایه‌گذاری و دیگر صندوق‌های ضمانتی (با اسناد اعتباری و تضمین) عملیاتی می‌شود. بنگاه‌ها از طریق سامانه سککوک و با اخذ ضمانت‌نامه عضو این زنجیره می‌شوند و ظرفیت برای انجام معامله اعتباری برای آنها به‌وجود می‌آید.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی مازندران روز سه شنبه اعلام کرد که این سامانه سککوک با هدف تقویت و حمایت از صنایع مستقر در شهرک های صنعتی و با همکاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.

سید مصطفی موسوی با اعلام این که امکان تأمین مالی غیر بانکی از طریق خرید و فروش اعتباری به وسیله برات الکترونیکی برای واحدهای تولیدی در سامانه سککوک فراهم شده است ، افزود : واحدهایی که در تأمین مالی دچار مشکل هستند می توانند با ثبت نام در سامانه سککوک از مزایای آن برای خرید و تهیه مواد اولیه بهره مند شوند و هزینه‌های خود را با استفاده از این سامانه کاهش دهند.

وی ارتباط و هم افزایی بیشتر واحدهای صنعتی و تولیدی با یکدیگر را در شرایط کنونی تحریمی ضروری دانست و گفت : واحدهای صنعتی با مراجعه به این سامانه می توانند برای تأمین مواد اولیه و سایر نیازها اقدام و مواد اولیه خود را بدون پرداخت نقدی و با ضمانت نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک خریداری کنند.

حدود یکهزارو 450 واحد تولیدی استان مازندران در 39 شهرک و ناحیه صنعتی مستقر و فعالیت دارند .

مزیت ها و خدمات سککوک 

سامانه سککوک که بانک ملی آن را راه اندازی کرده دارای مزیت هایی چون شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی با هدایت منابع به بخش واقعی اقتصادی ، کاهش جذابیت کالای قاچاق با ایجاد شرایط مناسب خرید از طریق تسهیلات مدت‌دار با نرخ ویژه و ارزان برای اقشار مختلف جامعه ، کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور با افزایش گردش معاملات، سرعت، آسانی و اطمینان پرداخت و حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان از طریق ایجاد تقاضا برای کالا و توسعه بازار است.

حمایت از مصرف‌کنندگان با متنوع سازی و روش‌های پرداخت با نرخ‌های ویژه برای اقشار مختلف جامعه در تامین کالای موردنظر و ارائه یک الگوی جذاب سرمایه‌گذاری برای عموم مردم جهت جلوگیری از خروج منابع به سمت بازارهای کاذب از دیگر مزیت های سامانه سککوک است.

این سازمانه خدمات ویژه اش را با ارائه  کارت اعتباری به منظور خرید از فروشگاه‌های سککوک ، ارائه راهکارهای مدرن مدیریت زنجیره تامین ، ارائه راهکارهای مدرن تأمین مالی زنجیره تامین ، ارائه راهکارهای مدرن مدیریت لجستیک ، ارائه ابزارهای نوین پرداخت اعتباری و مدت‌دار برای انجام معاملات تجاری و تسهیلات در صدور ضمانت‌نامه خرد تا سقف ۵۰ میلیون تومان توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در اختیار مشتریانش قرار می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =