۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۹
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83526223
۰ نفر

برچسب‌ها

دریاچه نئور احیا می‌شود

اردبیل - ایرنا – فرماندار اردبیل گفت: احیای دریاچه نئور که دارای طبیعت زیبا و مناظر گردشگری خاصی است، در دستور کار مسئولان استان قرار گرفته است.

مسعود امامی‌یگانه روز سه‌شنبه در جلسه تدوین برنامه مدیریت جامعه تالاب نئور اردبیل افزود: این دریاچه می‌تواند به جاذبه‌های گردشگری خوبی تبدیل شود و حفاظت و صیانت آن نیازمند مشارکت همگانی است.

وی اظهار داشت: جلوه‌های گردشگری تالاب نئور ناشناخته مانده و این مجموعه باید برای گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود هر چند امسال مورد استقبال بیشتر گردشگران قرار گرفت.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های تالاب نئور ضعیف است، افزود: ضعف زیرساخت‌های تالاب نئور مورد اعتراض مسئولان و حتی امام جمعه اردبیل است که باید تلاش شود زیرساخت های اولیه در آن تامین شود.

فرماندار اردبیل گفت: با اجرای طرح جامع می‌توان زیرساخت‌های این مجموعه را تامین کرد.

سعید شهند ،مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل هم در این جلسه از تلاش و برنامه‌ریزی برای حفاظت از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های طبیعی و محیط‌زیستی منطقه حفاظت شده نئور خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت تالاب‌ها و ارزش اکولوژیکی آنها گفت: تالاب نئور به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین زیستگاه‌های طبیعی و منطقه نمونه گردشگری استان نقش مهمی در حفظ تنوع زیستی، تامین آب شیرین و حفظ تعادل زیستی منطقه دارد.

شهند اظهارداشت: مدیریت زیست بومی تالاب حفاظت شده نئور با همکاری ارگان‌های اجرایی ذیربط و جوامع محلی پس از تدوین و طرح در شورای برنامه‌ریزی استان عملیاتی خواهد شد.

دریاچه نئور در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل قرار دارد و بزرگ‌ترین دریاچه آب شیرین استان اردبیل به‌شمار می‌رود. این دریاچه با مساحتی بالغ بر ۲۱۰ هکتار و عمق متوسط ۶ متر، در ارتفاع ۲ هزار و ۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

عمق متوسط این دریاچه پنج متر است که در برخی مناطق عمیق‌تر می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =