دانش‌آموزمحوری در سیاست‌های آموزش و پرورش لحاظ شود

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در آستانه برگزاری بیست و دومین دوره انتخابات شورای دانش‌آموزی در پیامی اعلام کرد: دانش‌آموزمحوری، دانش‌آموزباوری و دانش‌آموزیاوری باید در تمامی برنامه‌ها و سیاست‌های آموزش‌وپرورش لحاظ شود.

به گزارش روز سه شنبه معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، «محسن حاجی میرزایی» در این پیام شورای دانش‌آموزی را یکی از ارکان اصلی و تاثیرگذار مدرسه برشمرد و اظهار داشت: دانش آموزان با تقویت ایمان و بصیرت دینی و باور به ارزش‌های اساسی انقلاب و نظام تعلیم و تربیت باید در این مسیر تلاش کنند و به وفاداری و حمایت آگاهانه از این ارزش‌ها پایبند باشند. 

وی در این پیام با اشاره به اینکه شوراهای دانش‌آموزی در مدارس، بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی و فرهنگی در آموزش‌وپرورش و یکی از ارکان اصلی و اثرگذار مدرسه است، خطاب به دانش آموزان گفت: امروز در دهه پنجم انقلاب اسلامی شما دانش آموزان پویا، بالنده، خلاق و پرسش‌گر با حضور و مشارکت در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی با شعار «شورای دانش‌آموزی، طلایه دار گام دوم انقلاب» مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌جویی خود را به نمایش خواهید گذاشت.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: دانش آموزان عزیز! با حضور در شوراهای دانش‌آموزی، رعایت و احترام به قانون مدنی و اجتماعی را لازمه بهروزی خود، خانواده و جامعه بدانید و مطمئن باشید اگر راهی برای توسعه و موفقیت باشد از مسیر تلاش، نظم، جدیت، قانون‌گرایی و التزام به قوانین زندگی می‌گذرد.

حاجی میرزایی در این پیام از دانش آموزان خواست با تقویت ایمان و بصیرت دینی و باور به ارزش‌های اساسی انقلاب و نظام تعلیم و تربیت در این مسیر تلاش کنند و به وفاداری و حمایت آگاهانه از این ارزش‌ها پایبند باشند و با بهره‌گیری هدفمند، دقیق و کارآمد از این ظرفیت ایجاد شده خود را برای جامعه‌پذیری و قبول مسئولیت‌های بزرگ آماده کنند.

وی در بخش پایانی پیام خود یادآورشد: از همکاران در مدارس به‌ ویژه مدیران پرتلاش واحدهای آموزشی و اولیاء انتظار می رود شوراهای دانش‌آموزی را بیش ‌از پیش باور کنند و ضمن حمایت از این ظرفیت کم‌نظیر، زمینه فعالیت‌های تربیتی اثربخش را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و تربیتی فراهم آورند و در جلب اعتماد و باور آینده‌سازان کشور ایران بزرگ اسلامی تلاش کنند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =