سه میلیارد  و ۷۰۰ میلیون ریال زکات در دلیجان جمع‌آوری شد

خمین - ایرنا - رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان گفت: بیش از سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات امسال در این شهرستان جمع‌آوری شد که۳۷۰ میلیون ریال آن واجب و بقیه مستحبی است.

« حمیدرضا قاسمی» روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود:  انواع مصالح ساختمانی شامل ۲۶۸ متر مربع سنگ بنا، ۲۱ کیسه سیمان و ۱۰۰ متر ایزوگام امسال در قالب زکات مستحبی برای ساخت مسکن محرومان و ۵۰ کیلوگرم نخود، ۱۰ کارتن تخم‌مرغ ، چهار تن خیار، ۵۲ کیلوگرم آلو بخارا ،۳۰۰ هزار کیلوگرم گوجه فرنگی  و ۳۰۰ هزار کیلوگرم سیب زمینی برای کمک به معیشت محرومان جمع‌آوری شد.

وی بیان کرد: ۱۶ جفت کفش و ۴۰ عدد پیراهن نیز مهر ماه در قالب زکات مستحبی جمع آوری و به دانش آموزان محروم این شهرستان اهدا شده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان گفت:۵۰ درصد تعهد این شهرستان برای جمع‌آوری زکات در هفت ماه امسال محقق شده و جمع‌آوری ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات مستحبی و واجب تا پایان سال هدف‌گذاری شده است.

قاسمی  بیان کرد: زکات جمع‌آوری شده در بخش کمک به محرومان در زمینه های معیشتی، درمان و جهیزیه هزینه می‌شود و اجرای طرح‌های عمرانی در دستور کار امسال نیست.

وی ادامه داد: زکات از واجبات مالی و عبادی است و اگر این تکلیف به ‌موقع پرداخت شود مشکلات اقتصادی موجود در شهرستان قابل جبران است.
بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ خانوار از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) دلیجان بهره‌مند هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =