شوالیه آکادمیک فرانسه به استاد دانشگاه تهران اعطا شد

تهران-ایرنا- مدال شوالیه آکادمیک فرانسه به رضا توکلی مقدم استاد دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه تهران اعطا شد.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه تهران، رضا توکلی مقدم استاد دانشکده مهندسی صنایع پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران و عضو وابسته فرهنگستان علوم، نشان نخل آکادمیک فرانسه را دریافت کرد.
این نشان نخستین بار در سال ۱۸۰۸ میلادی توسط ناپلئون به‌عنوان مدال افتخار به افراد برجسته دانشگاه پاریس اهدا شد و از سال ۱۸۶۶ میلادی به افراد غیر فرانسوی که در گسترش ارتباط علمی بین کشور خود و فرانسه اقدامات اساسی به انجام رسانده بودند نیز اعطا می‌شود.

در چهارم اکتبر سال ۱۹۵۵ میلادی به دستور رنه کتی رئیس جمهور وقت فرانسه، تغییراتی در روند اهدای مدال صورت گرفت و انتخاب افراد به وزارت علوم فرانسه محول شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران سردبیر مجله انجمن ریاضی ایران شد

مجید سلیمانی دامنه عضو هیأت علمی دانشکده ریاضی، آمار و علوم کامپیوتر و معاون پژوهشی پردیس علوم، با رأی اعضای هیأت تحریریه مجله انجمن ریاضی ایران از سپتامبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۲ برای یک دوره سه ساله به‌عنوان سردبیر این مجله انتخاب شد.
مجله انجمن ریاضی ایران از قدیمی‌ترین مجلات ریاضی کشور است که از سال ۱۹۷۴ میلادی به زبان انگلیسی منتشر می‌شود. این مجله در حال حاضر توسط انتشارات معتبر Springer منتشر و دارای نمایه JCR است.

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل برنامه‌ریزی و تحول سازمانی دانشگاه تهران برگزار شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل برنامه‌ریزی و تحول سازمانی دانشگاه تهران  با حضور معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، مسئولان و کارکنان این دانشگاه برگزار شد.

محمدمهدی نصیری خونساری به‌عنوان مدیرکل برنامه‌ریزی و تحول سازمانی دانشگاه تهران معارفه و از زحمات  احسان چیت‌ساز در زمان تصدی این سمت قدردانی شد.
علی مقاری معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دانشگاه تهران، در این مراسم به سابقه فعالیت‌های مدیریت پیشین برنامه‌ریزی و تحول سازمانی اشاره کرد و گفت: « چیت‌ساز حدود دو سال در این سمت مسئولیت داشتند و در این مدت کارها و فعالیت‌های بسیاری را با کمک همکاران این حوزه انجام داد.
وی اقدامات انجام شده در بحث برنامه‌ریزی، تدوین سند برنامه راهبردی سوم، برنامه اقدام و تهیه گزارش برنامه سال اول و دوم را از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در زمان تصدی مدیریت پیشین برنامه‌ریزی و تحول سازمانی برشمرد.
مقاری، با بیان اینکه در حوزه تحول سازمانی نیز اقدامات تأثیرگذاری در بحث اصلاح ساختار در دانشگاه تهران صورت گرفته، افزود: «برخی از این فعالیت‌ها به صورت مشترک با مدیریت نیروی انسانی دانشگاه انجام شده است که چیت‌ساز در این زمینه و به‌ویژه در تدوین آئین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی و کارکنان نقش بسزایی داشته است».
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، اظهار کرد: «تجربه نشان داده هر آنچه که در دانشگاه تهران به صورت آئین‌نامه و یا یک سند رسمی به تصویب می‌رسد، مبنایی برای سایر دانشگاه‌های کشور قرار می‌گیرد و توصیه من به همه همکاران این است که همواره با یک نگاه فراسازمانی فعالیت کنند».
وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه تهران تصریح کرد: «به واسطه حمایت‌های مدیریت ارشد دانشگاه، برنامه راهبردی به سمت پیاده‌سازی، تهیه برنامه اقدام و تنظیم فعالیت‌های مورد نیاز پیش رفت. از طرف دیگر جاری‌سازی استراتژی امر تعیین کننده‌ای در سازمان‌ها برای تحقق برنامه راهبردی است و با جلساتی که با پردیس‌ها و دانشکده‌ها داشتیم، در جهت تهیه برنامه اقدام گام‌های اساسی برداشته شد».
چیت‌ساز، فعالیت‌های انجام گرفته در رصد دانش‌آموختگان دانشگاه و وضعیت اشتغال آنها را اثرگذار دانست و برای ایجاد امکان بازنگری محتوا و برنامه‌ریزی‌های درسی بر اساس وضعیت اشتغال ابراز امیدواری کرد.
معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، بحث دستورالعمل مطالعات اداری، سنجش وضعیت اثرگذاری نشریات علمی در دانشگاه، فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه نظام رتبه‌بندی، تنظیم ماتریس جامع مشاغل دانشگاه و تدوین شیوه‌نامه‌های متنوع را از جمله فعالیت‌های این حوزه برشمرد.
در ادامه محمدمهدی نصیری خونساری مدیرکل جدید برنامه‌ریزی و تحول سازمانی، با اشاره به ارزیابی و پیشرفت برنامه سوم گفت: «در این برنامه اهداف متعالی برای دانشگاه ترسیم و با زحمات همکاران برنامه راهبردی مناسبی تدوین شده است. البته قرار بر این نیست که این برنامه به‌عنوان ویترینی برای دانشگاه مطرح شود و باید اطمینان حاصل کنیم که فعالیت‌های دانشگاه بر اساس این راهبردها تعریف و اجرا می‌شود. برای دستیابی به این موضوع مهم راهکارهایی در نظر دارم که در فرصتی مناسب ارائه خواهد شد».
وی افزود: «برای دستیابی به کیفیت مطلوب لازم است که به زودی تدوین چهارمین برنامه راهبردی در دستور کار قرار بگیرد. هم‌چنین در بحث بهبود فرایندها نیاز داریم تا با جدیت و شتاب بیشتر این موضوع را پیگیری کنیم. تجربه‌ای که در کارگروه بهبود فرایندهای پردیس فنی داشتم نشان داد که سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند کارایی را به‌طور قابل توجهی افزایش بدهد تا بر این اساس، سازمان‌ها و سیستم‌های چابک‌تری ایجاد شوند».
نصیری خونساری تصریح کرد: «امید دارم با همیاری همکاران این اداره کل بتوانیم نقش مؤثری در پیشبرد اهداف برنامه ارائه دهیم و من به نوبه خود از زحمات مدیریت پیشین برنامه‌ریزی و تحول سازمانی قدردانی می‌کنم و برای ایشان در سمت جدید آرزوی توفیق دارم».

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =