معاون تربیت بدنی و سلامت: مدرسه مکانی برای نهادینه کردن ورزش است

تهران- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مراسم گشایش طرح کشوری مدرسه پویا، گفت: ورزش باید ریشه‌دار باشد و ریشه آن باید از مدرسه گسترش یابد.

مراسم افتتاح طرح مدرسه پویا امروز (سه‌شنبه) در دبستان شهید بهشتی تهران با حضور «مهرزاد حمیدی» معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، «سیاوش شهریور» فرماندار شمیرانات و شماری از روسای فدراسیون‌ها برگزار شد.

«مهرزاد حمیدی» در این مراسم اظهار داشت: ورزش باید ریشه‌دار باشد و ریشه این کار در مدرسه است. برای طرح پویا و توسعه ورزش جامعه هدف خود را ۱۴ میلیون دانش‌آموز قرار دادیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: تا کنون ۱۹۳۸ مدرسه پویا افتتاح شده که این امر برای نهادینه کردن ورزش در جامعه است و اگر ورزش از مدارس باشد، بدون شک تا آخر عمر با فرد خواهد بود.

او تمام تفریحات حقیقی و مجازی را برای دانش آموزان ضروری دانست و افزود: نباید ورود در فضای مجازی دانش‌آموزان را از حرکت بازدارد. اگر حرکت آموزش و سوادآموزی آنان با وقفه روبرو شود، بدون شک جبران آن سخت است.

«سیاوش شهریور» فرماندار شمیرانات دیگر سخنران این مراسم بود که نشاط و شادی را مایه توسعه دانست و گفت: بدون شک پیشرفت آموزشی در گرو ورزش و تندرستی است و بدون ورزش خمودگی بر فرد حاکم می‌شود.

در این مراسم از کتاب آموزشی مدرسه پویا و پوستر راهنمایی حرکات کششی در کلاس رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =