آزادکاران ایران به فینال بازی‌های نظامیان جهان راه یافتند

تهران- ایرنا- ۲ آزادکار ایرانی به دیدار فینال وزن‌های ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان راه یافتند.

رقابت های ۲ وزن پایانی کشتی آزاد هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان از صبح امروز (سه‌شنبه) در شهر ووهان چین در حال برگزاری است که «محمدحسین محمدیان» و «یدالله محبی» نمایندگان کشورمان در وزن‌های ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم به فینال این رقابت‌ها راه یافتند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «محمدحسین محمدیان» دارنده مدال برنز جهان که پس از پشت‌سر گذاشتن محرومیت ۴ ساله گام به میادین قهرمانی گذاشته، در دیدار نخست خود با نتیجه ۱۳ بر ۲ مقابل «آندری ولاسوف» از اوکراین پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر صفر «محمد فردج» از الجزایر را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی نیز «ولادیسلاو بایتسایف» قهرمان اروپا از روسیه را با نتیجه ۱۱ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی فینال شد. محمدیان در فینال به مصاف «الکساندر هوشتین» دارنده مدال نقره اروپا از بلاروس می‌رود.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «یدالله محبی» در دیدار اول با نتیجه ۱۰ بر صفر «ویتالی پاسنیاک» از کشور بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد «ژی وی دنگ» از چین را با نتیجه ۳ بر یک از پیش‌رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل «یوانیس کارگیوتاکیس» از یونان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف «طاها آکگول» قهرمان المپیک و جهان ترکیه می‌رود.

رقابت‌های فینال اوزان فوق بعد از ظهر امروز(سه شنبه) برگزار می‌شود.

پیش از این «احمد بذری» در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و «مهران شیخی» در وزن ۶۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

این مسابقات در ۶ وزن المپیکی برگزار می‌شود که هر کشور مجاز به شرکت ۴ کشتی گیر در هر رشته است.

بازی‌های نظامیان جهان از ۲۵ مهر در ووهان چین در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =