برآورد ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت مخزن آب آشامیدنی شیروان

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: برای ساخت مخزن ذخیره آب آشامیدنی شهر ۵۷ هزار نفری شیروان ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است که عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می‌شود.

صمد ایزانلو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عملیات ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی این شهرستان بزودی در منطقه شیرکوه آغاز می شود،  اظهار داشت: این طرح برای افق ۵۰ سال آینده در نظر گرفته شده که با احداث آن پایداری تامین آب بالا می رود.

وی گفت: براساس برنامه ریزهای انجام شده ساخت این مخزن ۲ سال به طول خواهد کشید که با ساخت آن،  آب آشامیدنی شهر شیروان برای مدت طولانی تامین خواهد شد.

ایزانلو مجموع مخزن آب این شهر را ۱۵ هزار مترمکعب دانست و گفت: این مخزن برای جمعیت شهری ۴۰ سال پیش طراحی شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: همچنین نصب انشعاب فاضلاب در این شهرستان شروع شده است و تکمیل آن به ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار  نیاز دارد.

ایزانلو با اشاره به احداث ۵ حلقه چاه آب در سال جاری  افزود:  هم اینک ۳۰۰ میلیارد ریال پروژه آبرسانی در شهر شیروان در حال انجام است.

 به گفته وی، این شهر خراسان شمالی باید ۳۸ هزار مترمکعب مخرن آب داشته باشد که هم اکنون فقط ۲۹ هزار مترمکعب مخزن دارد و در این زمینه ۱۰ هزار مترمکعب نیاز است.

شهرهای شیروان، زیارت، لوجلی و قوشخانه این شهرستان ۳۸ هزار مشترک آب دارد.

شهر شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =