اسکان اضطراری بیش از ۱۳ هزار زائر اربعین در همدان

همدان- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: ۱۳ هزار و ۶۶۵ زائر اربعین از ۱۳ تا ۲۹ مهرماه در پایگاه‌های این جمعیت اسکان اضطراری شدند.

بهروز کارخانه‌ای روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: بیشترین میزان اسکان زائران مربوط به پایگاه‌های هلال‌احمر اسدآباد با پنج هزار و ۳۱۴ زائر و شهرستان همدان با چهار هزار و ۸۲۸ مسافر است.

وی افزود: همچنین شهرستان نهاوند با اسکان یک هزار و ۴۲۰ زائر، کبودراهنگ یک هزار و ۲۳۴ و ملایر با ۶۰۰ زائر در راه مانده در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان یادآوری کرد: تمامی پایگاه های امداد جاده ای این استان پیش از آغاز پیاده روی اربعین به امکانات گرمایشی و امکانات مورد نیاز تجهیز شدند.

کارخانه‌ای بیان کرد: در طرح اربعین تیم‌های هلال احمر به ۲۳۰ مصدوم امداد رسانی کردند که ۷۴ تن از مصدومان به علت شرایط نامطلوب جسمی به مرکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: تیم های عملیاتی هلال احمر در ۱۴۱ ماموریت، آمبولانس ها در ۷۶ ماموریت و خودروهای نجات تیپ یک و ۲ در ۹ ماموریت امدادی حضور یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان درباره سهم سوانح رانندگی از ماموریت های معاونت امداد و نجات هلال احمر توضیح داد: نیروهای این جمعیت در صحنه ۶۰ سانحه رانندگی شامل ۳۵ واژگونی، هفت مورد انحراف از مسیر اصلی و ۱۸ مورد سایر سوانح رانندگی حضور یافتند.

کارخانه‌ای اضافه کرد: در این مدت به ۱۷۴ تن در سوانح رانندگی همدان امداد رسانی شد که ۶۰ تن از مصدومان به مراکز درمانی منتقل شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =