۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83525956
۰ نفر

برچسب‌ها

امپراتور جدید ژاپن تاجگذاری کرد

پکن- ایرنا- «نارو هیتو» امپراتور جدید ژاپن امروز سه شنبه با حضور نمایندگانی از ۱۸۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی در توکیو تاجگذاری کرد و فعالیت خود را به عنوان امپراتور ژاپن آغاز کرد.

به گزارش "ان. اچ. کی"، امپراتور ناروهیتو در ماه مه عنوان امپراتوری را به ارث برد اما این جانشینی امروز با حضور مهمانان عالی رتبه ای از ژاپن و دیگر کشورها جشن گرفته شد پیش از مراسم، امپراتور مراسمی مذهبی را در کاخ امپراتوری واقع در مرکز توکیو انجام داد.

از سوی جمهوری اسلامی ایران هم در این مراسم هیاتی به سرپرستی «لعیا جنیدی» معاون حقوقی رییس جمهوری اسلامی ایران شرکت داشت، جنیدی ضمن شرکت در این مراسم با «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن نیز دیدار و گفت و گو کرد.

در مراسم امروز امپراتور از سه مکان مقدس امپراتوری دیدن کرد او به الهه خورشید، روح نیاکانش و خدایان مختلف دیگر گزارش داد که مراسم به تخت نشینی امروز برگزار خواهد شد سپس، ملکه به طور جداگانه از این سه مکان مقدس در محوطه کاخ امپراتوری دیدن کرد ولیعهد آکیشینو و همسرش و دیگر اعضای خانواده امپراتوری نیز به همراه سران کشورها در این مراسم شرکت کردند.

علیرغم بارش باران، مردم از گوشه و کنار ژاپن برای دیدن این جشن به توکیو آمده بودند.

«سوکویی رِی سِی دِن نوگی» یا همان مراسم اصلی به تخت نشستن امپراتور ژاپن در «سِی دِن ماتسونوما» یا تالار کشور در کاخ امپراتوری برگزار شد.

حدود دو هزار نفر از جمله نخست وزیر، رئیس مجلس سنا، رئیس مجلس نمایندگان، قاضی ارشد دیوان عالی کشور، روسای تجاری و شخصیت های خارجی در این رویداد شرکت داشتند.

در ساعت یک بعد از ظهر امروز امپراتور با لباس رسمی سلطنتی و همراه با کارمندان ارشد دربار که گنجینه های مقدس امپراتوری را حمل می کردند وارد تالار شد و روی «تاکامیکورا» یا تخت امپراتوری که ارتفاعش تقریباً ۶.۵ متر است و در مرکز تالار قرار دارد، قدم گذاشت.

پس از امپراتور، ملکه ملبس به کیمونوی آئینی چندلایه بر «میچودای» یا تخت همایونی ملکه که ارتفاعش تقریباً پنج و نیم متر است و در کنار «تاکامیکورا» قرار دارد، قدم گذاشت.

در حالی که مهمانان ایستاده بودند پرده های تخت امپراتوری و تخت همایونی کنار خواهند رفت و امپراتور به تخت نشستن خود را اعلام می کند.

پس از آن، نخست وزیر در یک سخنرانی مراتب تبریک خود را ابراز کرد و سه بار به شیوه سنتی ژاپن فریاد «زنده باد امپراتور» سر داد در پایان، امپراتور و ملکه تالار را ترک کردند.

ناروهیتو ۵۹ ساله که دانش آموخته دانشگاه آکسفورد است در ماه مه گذشته و به دنبال کناره گیری آکیهیتو، صد و بیست و ششمین امپراتور ژاپن شد.

همچنین امروز به مناسبت تاجگذاری امپراتور ژاپن ۵۵۰ هزار زندانی عفو و تخفیف مجازات گرفتند.


اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha