۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83525950
۰ نفر

برچسب‌ها

زمین برای ساخت مدرسه در البرز نیست

کرج - ایرنا - رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز البرز گفت: با اینکه خیران نیک اندیش برای ساخت مدرسه ۲۷ میلیارد تومان کمک کرده اند اما زمین برای ساخت مدرسه در این استان به ویژه در کرج نداریم.

محمدرضا اسپرورین شامگاه دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش البرز افزود: مسوولان استان برای گرفتن ۲۰ میلیارد بودجه باید بارها به پایتخت  رفت و آمد و رایزنی کنند اما اکنون  ۲۷ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت کلاس درس در البرز به همت والا و نگاه معنوی و ملی خیران مدرسه ساز وجود دارد اما زمین موجود نیست.

وی خاطرنشان کرد: البرز در بخش فضای آموزشی بحرانی ترین استان کشور است و سالانه نیاز به ساخت ۴۰۰ کلاس درس جدید دارد.

وی با اشاره به اینکه به همت خیرین مدرسه ساز  ۱۶ فضای آموزشی از آغاز سال تحصیلی جدید تاکنون در البرز مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، یادآور شد: سالانه حداقل  ۱۲ هزار نفر به جمعیت دانش‌آموزی این استان اضافه میشود لذا برای تامین کلاس های درس نیاز به واگذاری زمین برای ساخت مدارس خیرساز داریم.

رشد جمعیت دانش آموزی و سیل مهاجرت به البرز نیاز به نگاه ویژه مدیران دستگاه های اجرایی برای تامین زمین برای ساخت مدارس در این استان از جمله در نواحی ۴ گانه آموزش و پرورش کرج دارد.

51 مدرسه خالی در جاده چالوس

رئیس مجمع خیران مدرسه ساز البرز ادامه داد: در جاده چالوس از ۶۳ مدرسه ، ۵۱ مدرسه بدون استفاده مانده است که می تواند در بخش گردشگری حداقل برای فرهنگیان کشور مورد استفاده قرار گیرد.

اسپرورین تصریح کرد: ارزش این مدارس ۱۵۰ میلیارد تومان است که می توان شرایط استفاده بهینه از این فضاهای آموزشی را بوجود آورد.

وی با بیان اینکه انبوه سازان در البرز توجهی به ساخت فضاهای آموزشی در شهرک های مسکونی نداشته اند، اضافه کرد: در شهرک مسکونی سپهر در کرج ۱۸۰۰ واحد مسکونی ساخته شده است در حالی که فضای آموزشی برای آن پیش بینی نشده است.

وی اعنوان کرد: با همت شهرداری برای ساخت فضای آموزشی در این مجموعه ۲ هزار و ۵۰۰ متر زمین اختصاص یافته که این میزان حدود یک بیستم نیاز برای ساخت مدرسه در این شهرک مسکونی پر جمعیت است.

وی تاکید کرد: خیرین مدرسه ساز کنار دولت هستند اما لازم است از خیران نیک‌اندیش تکریم شود.

 به مدارس غیر دولتی ظلم شده است

نماینده مردم کرج، اشتهارد ، فردیس و آسارا در مجلس شورای اسلامی گفت: در این سالها به مدارس غیردولتی ظلم شده است زیرا مورد حمایت قرار نگرفتند.

عزیز اکبریان نیز در سومین نشست شورای آموزش و پرورش افزود: مدارس غیر دولتی سرمایه ملی هستند که در این سال ها به آموزش و پرورش کشور کمک کردند.

وی با اشاره به اینکه مدارس غیر دولتی همواره مورد هجمه قرار گرفته اند، یادآور شد: این مدارس باری از دوش آموزش و پرورش برداشته اند که اگر نبودند تعلیم و تربیت با مشکل روبرو می شد.

اکبریان اضافه کرد: بیشتر فضاهای آموزشی مدارس غیر دولتی در البرز استیجاری است که باید برای کمک به موسسین این مدارس که در تامین فضای آموزشی در استان نقش مهمی دارند، چاره اندیشی کرد.

وی یادآور شد: مسکن و شهرسازی ، شهرداری  و بانک ها درحمایت از مدارس غیردولتی در البرز که با کمبود شدید فضای آموزشی روبرو است به میدان بیایند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲ هزار و ۹۰۰ کد مدرسه دارد که حدود ۱۰۰ هزار نفر آن در مدارس غیر دولتی تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =