تلاش جمهوریخواهان آمریکا علیه رئیس کمیته اطلاعات مجلس شکست خورد

نیویورک- ایرنا- جمهوریخواهان مجلس نمایندگان آمریکا برای تصویب قطعنامه ای علیه رئیس کمیته اطلاعات این مجلس که خواستار استیضاح ترامپ است، شکست خوردند.

قطعنامه ای که جمهوریخواهانی همچون کوین مک کارتی رهبر اقلیت این حزب در مجلس نمایندگان ارائه داده بودند، شامگاه دوشنبه تنها توانست ۱۸۵ رای را به دست آورد و ۲۱۸ عضو دیگر این مجلس با آن مخالفت کردند.
به دنبال این روی داد، آدام شیف که تا کنون در خط مقدم حملات دونالد ترامپ و جمهوریخواهان قرار داشته چرا که یکی از عوامل مطرح کننده شکایت افشاگر در ماجرای آنچه که رسوایی اوکراین نام گرفته، بوده است در توئیتی اظهار کرد: جمهوریخواهان مجلس نمایندگان، "فاقد شجاعت مقابله" با خطرناکترین و غیراخلاقی‌ترین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا هستند، با حمله به کسی که این کار را انجام داد به خود دلداری دادند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هم به دنبال این شکست، در یادداشت های توئیتری از طراحان و عوامل اصلی طرح این قطعنامه با ذکر اسم، تشکر کرد.
موضوع استیضاح ترامپ که از نخستین روزهای پس از انتخابات ۲۰۱۶ با اتهام دخالت روسیه در این انتخابات، به طور غیر رسمی جریان داشت؛ با پایان یافتن تحقیقات بازرس رابرت مولر و انتشار گزارش آن در قالب جلوگیری ترامپ از روند اجرای عدالت در کمیته قضایی مجلس نمایندگان شکل گرفته بود.
در این ایام، دو موضوع نامه موسوم به "افشاگر" که به سوء استفاده ترامپ از قدرت خود برای تحت فشار قرار دادن ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین برای انجام تحقیقات علیه فعالیت های اقتصادی "هانتر بایدن" فرزند "جو بایدن" رقیب اصلی ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ و همچنین موضوع خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و رها کردن کردهای شمال این کشور، شکل تازه ای به استیضاح داد.
آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان که یکی از سه رئیس کمیته این مجلس برای صدور احضاریه ها نسبت به شاهدان و مطلعان این ماجرا بوده است، همواره مورد حمله و اهانت‌های ترامپ قرار داشته است به گونه ای که ترامپ روز دوشنبه، او را دروغگویی نامید که یک داستان ساختگی درباره تماس تلفنی او با همتای اوکراینی ارائه داده است.
اما در همان زمان، نانسی پلوسی گزارش برگی را منتشر کرد که در آن دلایل استیضاح ترامپ به ویژه به کارگیری کارزار فشار و همچنین کتمان حقیقت مطرح شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =