۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۶:۲۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83525946
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری تجمع اعتراضی علیه سیاست‌های سعودی در برلین

تهران- ایرنا- شماری از معترضان به سیاست‌های سعودی روز دوشنبه مقابل سفارت این کشور در برلین پایتخت آلمان تجمع کردند.

به گزارش پایگاه خبری الخلیج الجدید، «خالد بن فرحان» شاهزاده در تبعید سعودی نیز در این تجمع اعتراضی شرکت داشت.

وی با اشاره به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی که یک سال پیش در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه کشته شد، گفت: با وجود گذشت یک سال از این حادثه و وعده مقام های عربستان برای محاکمه عاملان این قتل، اما تا کنون محاکمه واقعی ندیدیم.

بن فرحان اضافه کرد: اقدامات قضایی که از سوی مقام های عربستان در خصوص پرونده قتل خاشقچی انجام شده، ناعادلانه و غیر شفاف است و جهانیان از جزئیات آن اطلاعی ندارند.

این شاهزاده سعودی همچنین از تداوم عملیات نظامی عربستان علیه یمن انتقاد کرد و گفت: در این جنگ، خواه سعودی یا یمنی کشته شود، همه ضرر می بینند؛ چراکه این جنگ عرب علیه عرب و مسلمان علیه مسلمان است و مردم هر دو کشور به آن راضی نیستند.

وی همچنین از مقام های سعودی خواست تا جنگ یمن را فوراً متوقف کنند و از مردم عربستان نیز خواست موضع منفی در قبال توقف این جنگ نگیرند.

عربستان از فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کردند.

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

'خالد بن فرحان آل سعود' شاهزاده فراری و جدا شده از خاندان سعودی است که به آلمان پناهنده شده و فعالیت هایی در مخالفت با خاندان حاکم در کشور عربستان انجام می دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =