۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۰
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83525945
۰ نفر

برچسب‌ها

یک واحد مرغداری غیرمجاز در سقز پلمب شد

سنندج - ایرنا - رئیس شبکه دامپزشکی سقز گفت: یک واحد مرغداری فاقد پروانه بهداشتی و بهره‌برداری که اقدام به جوجه‌ریزی کرده بود با دستور قضایی پلمب شد.

علی بابائیان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای پیشگیری از اپیدمی بیماری‌ها در واحدهای مرغداری صنعتی این شهرستان، اکیپ‌های شبکه دامپزشکی با حکم دستگاه قضایی یک واحد مرغداری فاقد پروانه را پلمب کرد.

وی با بیان اینکه ۱۲۴ واحد مرغداری گوشتی، ۳۰ واحد تخم گذار و ۲ واحد مرغداری مادر گوشتی در سقز وجود دارد، افزود: اکیپ های شبکه دامپزشکی سقز به صورت مستمر از این واحدها در راستای جلوگیری از هرگونه تخلف ممانعت می‌شود.

بابائیان اضافه کرد: واحدهای مرغداری که به صورت غیرمجاز و بدون پروانه بهداشتی و بهره برداری اقدام به فعالیت جوجه ریزی کنند به‌صورت حتم پلمب می‌شوند لذا مرغداران هر چه زودتر برای اخذ مجوز قانونی و پروانه بهداشتی اقدام کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی سقز از شهروندان سقزی خواست تا از خرید مرغ از دستفروشان غیرمجاز و سیار خودداری کنند و گفت: مردم از واحدهای صنفی معتبر و دارای پروانه مرکز بهداشت و برچسپ دامپزشکی و مرکز بهداشت، گوشت را تهیه و خریداری کنند.

یک ماه قبل هم چهار واحد مرغداری به دلیل نداشتن پروانه بهداشتی و مجوز بهره برداری در این شهرستان با دستور دستگاه قضایی پلمب شده بود.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha