بازدید وزیر میراث فرهنگی از موزه ملی و آثارتاریخی مسقط

تهران-ایرنا- وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سفر به کشور عمان از موزه ملی و آثار فرهنگی تاریخی مسقط این کشور بازدید به عمل آورد.

علی‌اصغر مونسان که روز دوشنبه به عمان سفر کرده است، عصر امروز با حضور در موزه ملی عمان از این مکان بازدید کرد و از نزدیک با آثار تاریخی و اشیای موزه ای موجود در موزه ملی این کشور آشنا شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان در ادامه با حضور در پایتخت تاریخی کشور عمان از کاخ سلطنتی العلم بازدید کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم سپس با همراهی احمد بن ناصر المحرزی وزیر گردشگری عمان و حجت‌الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان با حضور در خانه اپرای سلطنتی مسقط از بخش‌های مختلف آن بازدید به عمل آورد.

وزرای گردشگری ایران و عمان و سفیر کشورمان در مسقط سپس از گالری اپرا و نمایشگاه نقاشی مینیاتور فاطمه ملکی هنرمند ایرانی دیدن کردند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشورمان در حاشیه بازدید از خانه اپرای سلطنتی عمان در دفتر یادبود آن نوشت: بازدید از اپرای هاوس رویال مسقط دلچسب و زیبا بود، بنای فرهنگی زیبا که با هنر مردمان خوب و هنردوست عمان تزئیین شده است. برای مردم خوب و بافرهنگ و صلح‌دوست عمان آرزوی بهترین‌ها را دارم.

براساس اعلام میراث آریا، مونسان ابراز امیدواری کرد تا با رهبری خوب سلطان قابوس مسیر ترقی و پیشرفت این مردمان با عنایت خداوند متعال روزبه‌روز بهتر طی شود.

علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، صبح امروز دوشنبه ۲۹ مهر ۹۸ وارد فرودگاه مسقط شد و در بدو ورود مورد استقبال احمد بن ناصر المحرزی وزیر گردشگری عمان، حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی سفیر ایران در عمان و جمعی از مسئولان این کشور قرار گرفت.
وی در این سفر ضمن بازدید از آثار تاریخی عمان با وزرای گردشگری، بهداشت و امور خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.
گسترش همکاری‌های دوجانبه با محوریت گردشگری سلامت و صنایع‌دستی از اهم موضوعاتی است که دکتر مونسان در این سفر دنبال خواهد کرد.

وزرای گردشگری ایران و عمان و سفیر کشورمان در مسقط سپس از گالری اپرا و نمایشگاه نقاشی مینیاتور فاطمه ملکی هنرمند ایرانی دیدن کردند.
وزیر گردشگری عمان نیز ۶ اسفند ماه ۱۳۹۶ در جریان سفر به ایران با مونسان دیدار و در خصوص راه های توسعه روابط دو جانبه بین مسقط - تهران در حوزه مأموریت‌های سه‌گانه سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری تبادل نظر و گفت و گو کرده بود.

کشور عمان در خاور شبه جزیره عربستان قرار دارد و پایتخت آن شهر مسقط است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =