ترامپ برای تعامل با شرکت های نفتی شمال سوریه ابراز تمایل کرد

نیویورک- ایرنا- رئیس جمهوری آمریکا در حالی که خروج نیروهای این کشور از سوریه را یک خبر خیلی خوب توصیف کرد، گفت: ممکن است با شرکت های نفتی آنجا که برای آمریکا پول داشته باشد، تعامل کند.

دونالد ترامپ روز دوشنبه در آغاز نشست کابینه خود با اعلام آنچه که یک خبر خوب خواند، اظهار کرد: خروج از سوریه یک خبر خیلی خوبی است.

وی با بیان اینکه آتش بس در شمال سوریه همچنان برقرار است، در پاسخ به این سوال که تعداد زیادی از کردها در عملیات ترکیه کشته شده اند، افزود: تعداد زیادی از ترک ها هم در منطقه مرزی کشته شده اند و شما باید به هر دو توجه کنید.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه هرگز به کردها تعهد نداده ایم که برای ۴۰۰ سال از آنها محافظت خواهیم کرد، ادامه داد: آمریکا کاری را خواهد کرد که پولی داشته باشند. شاید با شرکت های نفتی تعامل کند.

ترامپ در حالی که از سیاست خروج نیروهای آمریکایی از سوریه دفاع می کرد، گفت من می کوشم که از جنگها خارج شوم اما ممکن است مجبور شویم که وارد جنگهای دیگری هم شویم؛ این احتمال وجود دارد.
اگر ایران کاری انجام دهد، با آنها برخوردی خواهد شد که پیش از آن انجام نشده است.

ترامپ خاطرنشان کرد نیروهای آمریکایی در این خونریزی درگیر نبوده اند؛ حتی یک انگشت کسی هم زخمی نشد.

رئیس جمهوری آمریکا در عین حال به ترکیه هشدار داد اگر اشتباهی مرتکب شود، آمریکا بر روی تولیدات خود تعرفه و همچنین تحریم اعمال می کند.

ترامپ همچنین درباره اختلاف هیلاری کلینتون و تولسی گابارد داوطلب ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ هم گفت من گابارد را نمی شناسم اما او یک عامل روسیه نیست.

هیلاری کلینتون در تازه ترین اظهارات خود علیه این داوطلب دموکرات ضد جنگ که کلینتون و دولتهای آمریکا را مسئول ایجاد جنگ های بی پایان در منطقه دانسته است، گفته بود گابارد عامل روسیه است.

وی با بیان اینکه قرار بود تنها سه روز در خاورمیانه باشیم و اکنون نزدیک به ۲۰ سال طول کشیده است، گفت: در سال ۲۰۱۶ که وارد دولت شدم داعش مناطق بسیاری را تحت تصرف داشت اما من و دولتم با همکاری کردها همه اینها را از این مناطق خارج کردیم.
رئیس جمهوری آمریکا گفت در حالی که همه می گفتند این کار سالها به طول می انجامد، در مدت یک ماه ونیم پس از آغاز به کارم انجام دادم.
ترامپ درباره باقی ماندن نیروهای آمریکایی در سوریه هم گفت به درخواست اردن و اسرائیل تعدادی از نیروهای ما در مرز اسرائیل باقی خواهند ماند که این مساله با آنچه که انجام می دهیم کاملا متفاوت است.
وی تاکید کرد تنها گروه کوچکی در این منطقه و همچنین امنیت چاه های نفتی باقی خواهند ماند. ما با کردها روابط خوبی داریم اما هیچگاه تعهد نداده ایم که تا آخر تاریخ از آنها محافظت کنیم.
رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: من انتخاب شدم که نیروهایمان را به خانه بازگردانم. اینکه می خواستم نیروها را در آنجا نگه دارم و بگذارم کشته شوم، کار بسیار آسانی برای من بود اما اکنون افراد به مراتب نسبت به گذشته در ایمنی بیشتری قرار دارند. اکنون زمان هوشمندی است و ما باید از قدرت اقتصادی خود استفاده کنیم.
ترامپ به مساله تماس تلفنی خود با رئیس جمهوری اوکراین هم اشاره کرد و افزود یک گفت‌وگوی عالی بود. هیچ کسی از اوکراین نتوانسته است بگوید این درخواست تحت فشار انجام شده است. در حالی که آدام شیف که در سیاست فساد ایجاد کرده است، یک داستان کاملا ساختگی و غیرواقعی تعریف کرد.
وی بار دیگر شیف را یک سیاستمدار فاسد نام نهاد و ادامه داد: او یک دروغ را ایجاد کرد و متن مکالمه را منتشر کردم. اکنون بازی جریان دارد. وزیر خارجه اوکراین هم تایید کرد که هیچ فشاری نبوده است.
رئیس جمهوری آمریکا، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات و آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس را متهم کرد که می خواهند کشور را نابود کنند و گفت: اگر کسی دیگری به جای من رئیس جمهوری شده بود تا الان جنگ بزرگی را با کره شمالی شروع کرده بود.
ترامپ ادامه داد: اما اکنون من کیم جونگ اون را دوست دارم و او هم مرا دوست دارد. من به او احترام می گذارم و او به من احترام می گذارد. ما از وقوع جنگ جلوگیری کردیم. اوباما به من گفت که این مشکل را داریم اما نمی دانم چگونه باید آن را حل کرد.
وی اضافه کرد: از او پرسیدم که آیا تا کنون تماسی با کیم داشته ای، گفت نه. در حالی که ۱۱ بار تماس تلفنی داشتند اما آن مرد شریف در آن سو، به خاطر فقدان احترام به هیچ یک از این تماس ها پاسخ نداده بود.
رئیس جمهوری آمریکا درباره استیضاح هم اظهار کرد: من فکر می کنم همه دموکرات ها خواستار استیضاح من هستند چرا که نمی توانند در برابر من درانتخابات پیروز شوند. آنها می گویند مجبوریم او را استیضاح کنیم در غیراین صورت او پیروز می شود. این دقیقا چیزی است که می گویند.
ترامپ خاطرنشان کرد از این او آنها خواستار استیضاح هستند و می خواهند هرچه سریعتر این کار را انجام دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =