اجرای طرح‌های توسعه ای شهربابک به رونق تولید می‌انجامد

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان در جریان بازدید از طرح های توسعه ای و زیربنایی شهربابک گفت: اجرای این طرح ها به رونق تولید و خلق فرصت‌های جدید شغلی در منطقه کمک می‌کند.

محمد جواد فدایی عصر دوشنبه در ادامه سفر یکروزه خود به شهربابک از نزدیک در جریان پیشرفت طرح های در دست اجرای کارخانه لیچنگ مس فلات بابک و کارگاه فرآوری فیروزه قرار گرفت و خواستار سرعت بخشی در روند توسعه ای این طرح ها شد.
 کارگاه فراوری فیروزه در مجتمع مس شهربابک حوزه میدوک قرار دارد که سالانه ۶۰ تن سنگ خام با رگه های فیروزه از معدن میدوک برداشت می شود.
طرح در دست اجرای کارخانه لیچنگ مس فلات بابک با ظرفیت تولید هزار تن کاتد در سال نیز مورد بازدید استاندار قرار گرفت .
این کارخانه به روش ترکیبی هیپ و تانک لیچینگ فعالیت می کند و اکنون پیشرفت ۷۰ درصدی دارد.
عملیات اجرایی این طرح از بهمن سال ۹۷ با حضور وزیر صنعت و معدت و تجارت با ۵۳۰ میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی و اشتعالزایی مستقیم ۶۵ نفر و ۱۰۰ نفر غیرمستقیم آغاز شد.
 استاندار کرمان در پایان سفر خود به شهربابک با خانواده سردار شهید محمد جمالی پاقلعه از شهدای مدافع حرم نیز دیدار کرد. 
سردار شهید محمد جمالی از ۱۲ سالگی در جبهه های حق علیه باطل حضور داشت و سرانجام ۱۲ آبان ۱۳۹۲ در شهر دمشق سوریه به درجه رفیع شهادت نایل آمد. 
 فدایی همچنین امروز بدو ورود به شهربابک ضمن ادای احترام به شهدا و فاتحه خوانی بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدا تجدید میثاق کرد. 
وی در برنامه سفرهای شهرستانی خود به شهرستان شهربابک سفر کرد و مورد استقبال امام جمعه، فرماندار، نماینده و جمعی از مسولان این شهرستان قرار گرفت.
همچنین استاندار کرمان در گلزار شهدای شهربابک با مسوولان شهرستانی شهربابک دیدار و گفت و گو کرد. 
در ادامه این سفر استاندار کرمان در نشست اقتصادمقاومتی و رفع موانع تولید شهربابک نیز شرکت کرد.
استاندار کرمان در برنامه ای ادواری به شهرستان های استان کرمان سفر و ضمن رفع موانع تولید از طرح های در دست اجرا را مورد بازدید قرار داد.

شهرستان شهربابک در ۲۴۰کیلومتری کرمان قرار گرفته است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =