خدمت رسانی آستان قدس رضوی به زائران پیاده امام رضا (ع) آغاز شد

مشهد- ایرنا- خدمت رسانی ایستگاه‌های پذیرایی برون شهری آستان قدس رضوی به زائران پیاده امام رضا (ع) در دهه پایانی ماه صفر آغاز شد.

مدیر امور خدمه آستان قدس رضوی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح ایستگاه پذیرایی جواد الائمه (ع) این نهاد در ملک آباد در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به حضور نخستین گروه زائران پیاده از شهرستان بیرجند در ایستگاه ملک آباد، کار خدمت‌رسانی به زائران در ایستگاه‌های برون شهری آستان قدس رضوی از امروز آغاز شد.

محمد توکلی افزود: آستان قدس رضوی در دهه پایانی ماه صفر ۵۰ ایستگاه خدمت‌رسانی دایر می‌کند که ۱۰ ایستگاه در ورودی‌های شهر مشهد و ۴۰ ایستگاه در داخل شهر وظیفه خدمت‌رسانی و اسکان زائران را بر عهده خواهد داشت.

وی پیش بینی کرد بیش از ۸۰۰ هزار وعده صبحانه، نهار و شام در این ایام در ایستگاه پذیرایی آستان قدس رضوی بین زائران پیاده امام رضا (ع) توزیع شود.

وی اظهار داشت: در هشت روز برپایی این ایستگاه‌ها سه هزار خدمه و خادمیار مسئولیت خدمت‌رسانی مستقیم به زائران را برعهده دارند.

توکلی گفت: علاوه بر خدمت‌رسانی در حرم مطهر رضوی مسئولیت دیگر ما خدمت‌رسانی به زائران پیاده است که در این ایام تمام خدمه و خادمیاران آماده‌باش خواهند بود تا خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران رضوی را با کیفیت مطلوب انجام دهند.

وی ادامه داد: در دهه پایانی ماه صفر سال گذشته  ۵۰۰ هزار زائر پیاده به مشهد مقدس مشرف شدند که پیش‌بینی شده است این تعداد امسال ۳۰ درصد افزایش داشته باشد.

فعالیت ایستگاه های پذیرایی آستان قدس رضوی تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =