اختصاص ۴۶۰ میلیارد ریال اعتبار به طرح ایمن سازی راه‌های لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: پروژه‌های ایمن‌سازی جاده‌های ارتباطی استان با اعتبار ۴۶۰میلیارد ریال آغاز شده و با سرعت قابل توجهی در حال اجرا است.

عارف امرایی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال اقدامات زیادی در راستای ارتقا ایمنی محورهای استان به ویژه مسیرهای منتهی به عتبات عالیات و حرمین شریفین انجام شده است.

وی افزود: از مهمترین آن‌ها می‌توان به خط کشی یکهزار کیلومتر راه اصلی، روکش آسفالت به طول ۶۲کیلومتر، لکه‌گیری هندسی به طول ۷۰ کیلومتر، نصب ۶۸۰ عدد نیوجرسی، پنج هزار متر گاردریل، چهار هزار و ۸۰۰ عدد علائم ایمنی می باشد.

وی از آغاز عملیات اجرایی هشت کیلومتر روشنایی جدید در استان خبر داد و گفت: انعقاد قرارداد پروژه های بهسازی و روکش آسفالت محورهای استان با اعتبار ۱۴۴ میلیارد تومان از اقدامات قابل توجه این اداره کل در شش ماهه نخست امسال به شمار می رود که این پروژه ها در حال حاضر با شتاب خوبی در  محورهای سراسر استان در حال اجرا هستند.

امرایی با اشاره به آغاز بازسازی و ساخت ۱۴۰ دستگاه پل و ابنیه فنی تخریب شده از سیل فروردین امسال گفت:  کار بازسازی، تعمیر و ساخت پل‌های تخریب شده در محورهای اصلی، فرعی و روستایی با سرعت در حال انجام است و با بهره برداری از این تعداد پل و ابنیه فنی بخش بزرگی از عقب ماندگی های تاریخی در راه‌های استان جبران خواهد شد.

وی احداث ۱۰ دستگاه پل بزرگ، بازگشایی راه ارتباطی ۸۷۰ روستای مسدود شده در اثر سیل فروردین ۹۸ و تعمیر و مرمت ۶۰۰ کیلومتر راه را از عملکرد راهداری لرستان در شش ماهه امسال دانست.

وی با اشاره به ضرورت به‌روزرسانی ماشین‌آلات راهداری گفت: در حوزه ماشین‌آلات قراردادی به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال منعقد و کار بازسازی و نوسازی ماشین‌آلات آغاز گردیده است اما برای تامین، بازسازی و اورهال نمودن تمام ماشین آلات استان بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان ادامه داد: با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر بارندگی های فراتر از حد نرمال در پاییز و زمستان پیش رو و شرایط سخت راهداری زمستانی و از طرفی حجم ویرانی بازمانده از سیل، کماکان نیازمند توجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی درخصوص مساعدت مالی برای تامین، بازسازی و نوسازی ماشین آلات راهداری هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =