تردد اهالی روستای «داش‌تیمور» مهاباد تسهیل می‌شود

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد گفت: با شروع عملیات ساخت یک دهنه پل برای روستای «داش‌تیمور» از توابع بخش مرکزی این شهرستان تردد اهالی این روستا به جای قایق از طریق این پل خواهد بود.

محسن خادمی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با مشارکت اداره راهداری و بخشداری بخش مرکزی مهاباد طرح احداث پل «داش‌تیمور» این شهرستان که با توجه به مشکلات رفت و آمد و جاده دسترسی سخت گذر عملیات احداث این پل آغاز شد.

وی ادامه داد: این پل با دهنه چهار متر و طول ۶ متر دارای پنج ستون بوده و در تقاطع محور مهاباد به سمت سردشت و در نزدیکی روستای «داش‌تیمور» احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه پنج میلیارد ریال اعتبار برای اتمام این طرح از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است، اضافه کرد: ساکنین این منطقه در طول سالیان گذشته مجبور به استفاده از قایق بر روی دریاچه سد مهاباد بوده و یا باید از یک مسیر طولانی برای رفت و آمد به روستا استفاده می کردند که با احداث و اتمام این طرح این مشکل حل خواهد شد.

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مهاباد اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده تلاش می‌کنیم عملیات احداث این پل تا قبل از شروع بارش‌های سنگین و اتمام فصل کاری به مرحله بهره‌برداری برسد.

داش تیمور از توابع بخش مرکزی مهاباد دارای ۳۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۸۰ نفر است.

مهاباد دارای ۷۰ هزار نفر جمعیت روستایی در قالب ۹۲ روستا در ۲ بخش خلیفان و مرکزی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =