ارائه بیش از ۳۶ هزار خدمت درمانی در ۲۴ ساعت گذشته

تهران- ایرنا- معاون عتبات مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از ۲۴ساعت گذشته تا کنون دور دوم خدمت رسانی به زائران عتبات عالیات آغاز شده است، تعداد کل خدمات ارائه شده از سوی ۸ درمانگاه فعال جمعیت هلال احمر در عراق را در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶هزار و ۴۴۴ مورد عنوان کرد.

علی حیدری عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: از این تعداد، ۱۲هزار مورد مربوط به ویزیت رایگان، ۶هزار و ۸۵۰مورد تزریقات، ۵۷۰ مورد پانسمان و ۲۵مورد اکسیژن تراپی بوده است.
وی همچنین از انجام ۲۷۵ مورد تست قندخون و ۸۸ مورد گرفتن نوار قلب خبر داد و با بیان اینکه خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی در درمانگاه های هلال احمر گزارش نشده است، افزود: با این وجود، ۱۸ بیمار را به بیمارستان‌های عراق اعزام کرده ایم و ۸ نفر نیز بنابر ضرورت، به ایران اعزام شده اند.

معاون عتبات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اعزام افراد فوت شده در سوانح و یا بیمارستان‌های عراق به ایران نیز از طریق آمبولانس های هلال احمر صورت می گیرد یا خیر؟ گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با شرکت بیمه ایران، پیکر زائرین ایرانی فوت شده از طریق این شرکت به ایران اعزام می شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =