ورود پساب صنعتی تعداد زیادی از ماهی‌های رودخانه قره‌سو را تلف کرد

کرمانشاه- ایرنا- معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه با اشاره به ورود پساب صنعتی به رودخانه قره‌سو حوالی منطقه کرناچی، گفت: در اثر ورود این پساب، تعداد زیادی از ماهیان موجود در این رودخانه تلف شدند.

آذر ولی زاده دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به بازدید خود از این محل، افزود: این پساب مربوط به یکی از واحدهای صنعتی بالادست است.
به گفته او، حجم پساب ورودی به رودخانه‌ به حدی زیاد است که منجر به تغییر رنگ رودخانه شده و همچنین به دلیل پایین آمدن میزان اکسیژن آب ماهی‌های موجود در رودخانه یا تلف شده و تعداد زیادی نیز در گوشه ای از رودخانه تجمع کرده اند.
او به حضور مردم برای صید این ماهیان نیز اشاره کرد و گفت: این ماهی ها به شدت آلوده هستند و از مردم درخواست می کنیم به هیچ وجه آن ها را مصرف نکنند.
معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه گفت: منتظر جواب آزمایش‌های مربوط به پساب ورودی به رودخانه قره سو هستیم که در صورت تایید نهایی نام واحد آلاینده را به دادستان کرمانشاه اعلام        می کنیم.

رودخانه قره سو از سراب روانسر سرچشمه می گیرد و پس از طی مسافتی حدود ۶۰ کیلومتر وارد شهر کرمانشاه می شود و پس از به هم پیوستن با رودخانه گاماسیاب وارد رودخانه سیمره می شود.