۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 2215
کد خبر: 83525737
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴ واحد عرضه دام در پایتخت پلمب شد

تهران- ایرنا- رییس اداره دامپزشکی شهر تهران گفت: مهر ماه امسال ۱۴ واحد عرضه فرآورده‌های خامی دامی بدلیل تکرار تخلفات بهداشتی با حکم قضایی پلمب شد.

به گزارش روز دوشنبه اداره دامپزشکی شهر تهران، مجید محمدیان در این باره بیان کرد: در راستای ارتقاء بهداشت عمومی و سلامت شهروندان و در پی گشت‌های روزانه کارشناسان واحد بهداشت و نظارت بر فرآورده‌های خام دامی این اداره در مهرماه سال جاری ۱۴ واحد عرضه متخلف در مناطق ۲۰ گانه تحت نظارت دامپزشکی شهر تهران که دارای تخلفات گسترده بهداشتی در عرصه محیطی بودند، با اخذ حکم قضایی پلمب شد. 

به گفته وی، تغییرات ارگانولپتیک(خصوصیات ظاهری) شدید محصولات مورد عرضه و همچنین رعایت نکردن ضوابط بهداشتی دامپزشکی از دلایل اصلی جلوگیری از فعالیت این واحدها است.

رییس اداره دامپزشکی شهر تهران، با بیان اینکه ضرورت دارد که شهروندان نیازهای پروتئینی خود را از فروشگاههای مجاز و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند، از شهروندان خواست هرگونه شکایت و یا سوال در حیطه فرآورده‌های خام دامی را از طریق شماره تماس ۶۶۵۹۱۰۰۵ با واحد بهداشت این اداره در میان بگذارند.

به گفته وی، بازرسی از مراکز عرضه دام در کلانشهر تهران بصورت مستمر در دستور کار است و با هر گونه تخلفات در بخش‌های مختلف برخورد می شود.

کلانشهر تهران با جمعیتی بالغ بر 8 میلیون بیشترین واحد عرضه محصولات دامی را به خود اختصاص داده که این واحدها بیشتر در مناطق جنوبی و شرقی پایتخت قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =