۱۷طرح کلان امسال در قم تعریف و اجرایی می‌شود

قم – ایرنا – معاون فنی و امور عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه ۴۰ طرح کلان از سال ۹۴ تا ۹۸ در قم تعریف و اجرایی شده است گفت: ۱۷ طرح شاخص عمرانی در سال ۹۸ و ۱۳ طرح عمرانی شاخص از سال ۹۴ تا ۹۷ تعریف، اجرا و یا درحال اجراست.

علیرضا قاری قرآن، عصر دوشنبه در یکصد و پانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا، افزود: سهم این طرحها از بودجه بیش از ۷۰ درصد است ضمن اینکه ۵۰۰ پروژه کوچک درمناطق مختلف اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به عملکرد سال ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۸ شهرداری قم گفت: دراین مدت  در مجموع ۱۳۳ هزار و ۷۴۶ تن آسفالت معابر درقم اجرا شده‌است.

وی، با بیان اینکه باغ پرندگان دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است ادامه داد: احداث ۸ مجموعه ورزشی درهشت منطقه شهری قم دردستور کار است که پنج مجموعه شامل سالن‌های کوچک تیپ ۲ و سه سالن ورزشی بزرگ تیپ یک است.

قاری قرآن، پیشرفت کلی خط یک مترو قم را  ۴۶ درصد در فاز اول اعلام کرد و اظهار داشت: فاز اول مترو قم دارای ۶ ایستگاه است که ایستگاه‌های تا میدان بقیه الله تکمیل و از بقیه الله تا جمکران شامل ایستگاه‌های  ۲ و ۱ در حال انجام است ضمن اینکه نازک کاری برخی ایستگاه های فاز اول آغاز شده‌است.

وی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی موجود، اتفاقهای خوبی در حوزه فعال سازی مترو قم درحال انجام است که در ثورت نهایی شدن اطلاع رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: اجرای تقاطع‌های غیرهمسطح مقداد، ۱۵ خرداد، شهدای مدافع حرم؛ تکمیل پل‌های میثم و ۹ دی، اجرای تقاطع بلوار شهید کریمی و آیت الله بروجردی و همچنین اجرای آزادراه آیت الله بروجردی از جمله مهمترین اقدامات شهرداری قم درسال‌های اخیر است.

معاون فنی و امور عمرانی شهرداری قم اظهار داشت: اجرای پیاده رو ارم در بافت قدیمی، تکمیل بلوار کارگر، ادامه بلوار جمهوری تا میدان امام حسین(ع) و همچنین اصلاح و زیباسازی بلوار زائر از جمله طرح های اجرا شده شهرداری قم است.

قاری قرآن اظهار داشت: توسعه متوازن در دسترسی به زیرساخت‌های خدمات شهری از جمله اولویت‌های شهرداری قم در تعریف طرح‌های زیرساختی است که در برنامه‌ریزی سال‌های اخیر این موضوع مورد تاکید مدیریت شهری قم قرار گرفته‌است.

وی، با اشاره مهمترین برنامه‌های شهرداری قم درسال ۹۸ گفت: اجرای پل امینی بیات، باغ پرندگان، بلوار فردوسی، تقاطع امام و کیوانفر، تقاطع جعفریه، شهر بازی غدیر، بوستان کوثر، هشت مجموعه های ورزشی و همچنین اجرای بلوار جهوری تا یادگار از جمله مهمترین طرح های شهرداری قم درسالجاری است.

معاون فنی و امور عمرانی شهرداری قم، ادامه داد: ایمن سازی ۶ کیلومتر از آزادراه امام علی(ع) با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در دستور کار شهرداری قم است که این طرح تا پایان سال ۹۸ به بهره برداری می رسد.

قاری قرآن اظهار داشت: اجرای تقاطع غیرهمسطح ورودی جعفریه، با اعتبار ۷۹ میلیارد ریال، شهربازی غدیر از نظر کار عمرانی دارای پیشرفت ۹۴ درصدی است که با نصب دستگاه‌های بازی در این پارک آماده بهره برداری می‌شود ضمن اینکه بخشی از تقاطع غیرهمسطح بلوار فردوسی با پیامبر اعظم(ص) تا بهمن ماه امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی بیان داشت: طرح پل راه آهن و خیابان کارگر با هزینه ۲۲ میلیارد ریال در هفته‌های اخیر با سرعت مناسبی هموار بوده و این پل تا سه ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

معاون فنی و امور عمرانی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت تقاطع غیرهمسطح میدان ولیعصر(عج) گفت: این طرح ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و روگذر این طرح تا هفته سوم آبان به بهره برداری می رسد ضمن اینکه در تلاش هستیم که کل پل تا پایان امسال افتتاح شود.

وی طرح تونل ادامه بلوار جمهوری از جمله دیگر طرح های در دستور کار شهرداری قم در سال جاری است گفت: این طرح به چهار فاز میدان امام حسین(ع) تا سه راهی، ورود به میدان امام حسین(ع)، تقاطع مجموعه یادگار و همچنین سه راهی تا یادگار تقسیم بندی شده‌است.

قاری قرآن افزود: جابه جایی حجم زیاد تاسیسات، وجود تملک بسیار زیاد و همچنین برخی مشکلات حقوقی موجب شده تا اجرای طرح تونل ادامه بلوار جمهوری با موانعی مواجه شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =