۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83525683
۱ نفر

برچسب‌ها

وحدت و هماهنگی لازمه مدیریت شهری درقم است

قم – ایرنا – شهردارقم وحدت و هماهنگی را لازمه مدیریت شهری دانست و گفت: رویکرد شهرداری قم همکاری با دستگاه‌های مختلف است ولی برخی به دنبال حاشیه‌ سازی علیه شهرداری هستند.

سید مرتضی سقائیان نژاد، عصر دوشنبه در یکصد و پانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم در ساختمان شهید باکری این شورا، اظهار داشت:‌ انتخابات نزدیک است و این موجب شده تا برخی افراد دست به اقدامات سلیقه ای بزنند که این امر خدمت رسانی به شهروندان قم را با چالش مواجه می‌کند.

وی درادامه اظهار داشت: درحال حاضر تمام بار ساماندهی ترافیک شهری به دوش شهرداری انداخته شده است و با وجودی که باید باید تمام ظرفیت‌های فرهنگی استان نیز پای کار بیایند ولی شاهد هستیم که در این مسیر همه خود را کنار کشیده‌اند.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های مختلف تعهداتی به شهرداری دارند که به آن عمل نکرده‌اند و این موجب شده تا خدمت رسانی به مردم با مشکل مواجه شود.

سقائیان نژاد  با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون یک ریال از اعتبارات دولتی به شهرداری قم داده نشده است، گفت: شهرداری تنها نهادی است که درحال اجرای طرح‌های عمرانی درشهر است و باید به جای سنگ اندازی همه به کمک آن بیایند.

وی درادامه با انتقاد از سنگ اندازی برخی مسئولان استان در اجرای طرح تقاطع شهید کیوانفر به خیابان امام خمینی(ره) و  طرح عمرانی خیابان انقلاب قم گفت: با وجود طی کردن تمام مراحل قانونی، نامه ای رسمی به شهرداری قم داده شده که باید اجرای آنها متوقف شود که به اعتقاد ما این نامه غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه شهرداری طرح‌هایی که تبعات اجتماعی را دارد اجرا نمی‌کند افزود: اولویت شهرداری قم در اجرای طرح‌های عمرانی ایجاد رفاه اجتماعی برای مردم است و به طور قطع طرح‌هایی که مردم را دچار مشکل می‌کند، توسط شهرداری اجرایی نخواهد شد.

شهردار قم ادامه داد: شرایط ترافیکی و وضعیت تقاطع کیوانفر و امام خمینی(ره) به گونه ای است که اجرای این طرح را ضروری کرده است.

خیابان امام خمینی (ره) قم درهسته مرکزی شهر قم واقع شده است.

سقائیان نژاد، با اشاره به الزام شهرداری  به اجرای طرح شهید کیوانفر توسط شورای اسلامی شهر گفت: این طرح روند قانونی خود را طی کرده و شورای حل اختلاف نیز آن را تایید کرده است.

شهردار قم، گفت: مطالبات مردم باید درقالب ظرفیت‌های شهری و شهرداری ترسیم شود و باید به دلیل محدودیت بودجه شهرداری در این زمینه اولویت بندی طرح‌ها مورد تاکید قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت درآمدی شهرداری قم، ادامه داد: شهرداری نیروی اجرایی شهر است و باید برای انجام درست خدمت رسانی به مردم، همه به کمک شهرداری بیایند.

سقائیان نژاد با انتقاد ازبرخی طرح‌های تحمیلی به شهرداری قم توسط دستگاههای مختلف، ادامه داد: برخی طرح‌های تحمیلی ، باری مضاعف بر دوش شهرداری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =