شرکت آذرآب اراک  هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح دارد

اراک- ایرنا- وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: شرکت آذرآب اراک یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان طرح داردکه ۴۵۰ میلیارد تومان این طرح‌ها در دست اجرا و ۶۰۰ میلیارد تومان در حال تنظیم قرارداد است.

محمدشریعتمداری روز دوشنبه درجریان آغاز عملیات اجرایی ساختمان کانون بازنشستگان اراک افزود: شرکت آذرآب اراک از بهترین شرکت ها و صنایع کشور است که در جریان خصوصی سازی لطمه‌هایی به آن وارد شده است.
وی اظهار داشت: با توجه به ظرفیتهای شرکت آذرآب این شرکت نباید در پرداخت حقوق با مشکل مواجه شود.
شریعتمداری گفت ؛ در صحبتهایی که با مالک شرکت آذر آب انجام شده مقرر شد یک ماه و نیم از حقوق کارگران این شرکت به جز مهر ماه پرداخت شود .
وی ادامه داد؛ با توچه به پیگیریهای انجام شده توسط نمایندگان و استاندار مرکزی، تثبیت مالکیت برای پیشرفت این شرکت در دستور کار قرار دارد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص شرکت هپکو نیز گفت: با هماهنگی مجلس شورای اسلامی و دولت مالکیت این شرکت به سازمان خصوصی سازی بازگشته و واگذاری این شرکت به مالک دارای اهلیت در دستور کار قرار دارد، 
شریعتمداری افزود: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با اجازه رهبر معطم انقلاب و تصویب مجلس شورای اسلامی به مناطق زیر ۱۰ هزار نفر، روستاها و مناطق عشایری کشور اختصاص یافته است، 
وی ادامه داد: ۷۰ درصد اعتبارات اختصاص یافته از محل اعتبارات مناطق روستایی و عشایر به استان مرکزی تا کنون در حوزه های مختلفی صنعتی و کشاورزی جذب شده است 
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افزود: در منطقه مرکزی استان مرکزی میزان آلایندگی ها بالا بود که با اقدامات و پیگیری های انجام شده آلودگی اراک و شازند به یک سوم کاهش یافته است که این مهم نشان از اقدامات انجام شده در صنایع است 
در این آیین عملیات اجرایی ساختمان کانون بازنشستگان تامین اجتماعی اراک در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۳۰۰ متر مربع  زیر بنای ۸۴۷ متر مربع با اعتباری بالغ بر ۲۸۵ میلیارد ریال آغاز شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر یک‌روزه به این استان پس از حضور در گلزار شهدای اراک و ادای احترام به مقام شامخ شهیدان از ۲ طرح اشتغالزایی شهرستان شازند بازدید کرد. 

حضور در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصادی مقاومتی استان مرکزی، دیدار با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و شرکت در آیین آغاز طرح عمرانی کانون بازنشستگان اراک از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر تعاون، کارورفاه اجتماعی به استان مرکزی است.

استان مرکزی به‌عنوان چهارمین قطب صنعت کشور بیش از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ دارد.

این استان واقع در قلب کشور با دارا بودن ۱۲ شهرستان، بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha