سوق دادن سرمایه‌گذاری سنتی به دانش‌بنیان توسط کارخانه نوآوری 

تهران- ایرنا- مدیر امور شعب پارک فناوری پردیس به سوق دادن سرمایه‌گذاری سنتی به دانش‌بنیان توسط کارخانه نوآوری اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی کارخانه‌های نوآوری، بخش خصوصی و دولتی در کنار هم قرار گرفته‌ و قطعه‌ای از پازل نوآوری را در کشور تکمیل کرده‌اند.

مهدی عظیمیان روز دوشنبه در بازدید دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از کارخانه نوآوری آزادی با اشاره بخش های مختلف این کارخانه افزود: این کارخانه در جهت ترویج فرهنگ کارآفرینی، تقویت اقتصاد دانش بنیان در کشور و نیز افزایش سرمایه در بخش نوآوری ایجاد شده است.
وی ادامه داد: تمام سعی ما این است که سرمایه گذاری بخش خصوصی که سرمایه گذاری ستنی است را به سمت سرمایه گذاری در بخش نوآوری بیاوریم.
وی گفت: ‌کارخانه نوآوری آزادی کارخانه متروکه الکترود سازی بوده که توسط دولت بازسازی و توسط بخش خصوصی برای حضور استارتاپ ها سرمایه گذاری شده است.
عظیمیان اظهار داشت: این کارخانه مشتمل بر یک ساختمان اداری و ۱۰ سوله است که هر سوله با تیم های استارتاپی و یک شتابدهنده فعالیت می کنند، اکنون در سوله‌های این کارخانه نوآوری تیم های استارتاپی در بخش های تولید محتوا، حوزه نوآوری بیمه ای، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء، نانو دارو و شتابدهنده در حوزه معماری و زندگی شهری فعال هستند.
مدیر امور شعب پارک فناوری پردیس گفت: اکنون شعبه دو این کارخانه نیز در تقاطع اتوبان امام علی (ع) و شهید بابایی با نام کارخانه نوآوی های وی  راه اندازی شده است و تیم های متعددی فعالیت خود را شروع کرده اند.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه بعدازظهر امروز دوشنبه ( ۲۹ مهر) با حضور در کارخانه نوآوری آزادی (شعبه پارک فناوری پردیس در تهران) از این مجموعه بازدید و از نزدیک با فعالیت استارتاپ‌های فعال در این مرکز نوآوری آشنا شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =