مهاباد پربارش‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: شهرستان مهاباد در ۲۴ ساعت گذشته با ۱۰ میلی‌متر بارندگی پرباران‌ترین شهر استان ثبت شده‌است.

مهدی صابری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی‌ نقشه‌های هواشناسی استان بیانگر تداوم بارش‌ها تا پایان هفته در استان است که بعد از ظهر و شب‌ها بر شدت بارش افزوده‌ می شود.

وی اظهار داشت: دما در مناطق مختلف استان روند روبه کاهش دارد و این روند تا پایان هفته مستمر است.

وی بیان کرد: دمای شهرستان ارومیه در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۹ و ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود و شهرستان تکاب با پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و شهرستان پلدشت با ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر استان بود.

میانگین بارش‌های آذربایجان‌غربی در سال آبی گذشته ۳۹۸.۱ میلی‌متر و سال قبل از آن ۳۵۶.۲ میلی‌متر بود و میانگین بلندمدت استان نیز ۲۵۴.۹ میلی‌متر ثبت شد که بارش‌های سال گذشته در مقایسه با سال قبل از آن ۱۲ درصد و در مقایسه با میانگین بلند مدت ۵۶ درصد افزایش یافت.

آذربایجان‌غربی در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و میانگین بارش‌های سالانه ۴۵۰ میلی‌متر و در حدود ۲ برابر میانگین بارندگی کشور است؛ در آذربایجان‌غربی بیش از ۸۰ ایستگاه باران‌سنجی فعال وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =