تقدیر سازمان محیط‌زیست از سه طرح جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان

تهران - ایرنا - تفاهم نامه مشترک بین سازمان حفاظت محیط زیست و دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منعقد شد که بر اساس آن، سازمان حفاظت محیط زیست از سه اثر برتر محیط‌زیستی در این جشنواره تقدیر خواهد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، جشنواره بیست و ششم تئاتر، کودک و نوجوان با شعار «کودک، طبیعت و تئاتر» برگزار خواهد شد؛ هدف از انتخاب این شعار برقراری پیوندی عمیق بین نسل آینده‌ساز کشور با محیط زیست و طبیعت است و در بخش‌های مختلف جشنواره هم به صورت ویژه به این موضوع پرداخته خواهد شد.
بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در ۸ بخش تئاتر کودک، تئاتر نوجوان، تئاتر خردسال، تئاتر خیابانی، تئاتر بین‌الملل، نمایشنامه‌ نویسی، دانش‌آموزی، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی، آبان ماه امسال در همدان برگزار می شود.
مسابقه تئاتر کودک، میزبان نمایش‌های گروه سنی ب و ج (۶ تا ۱۲ سال) و مسابقه تئاتر نوجوان میزبان نمایش‌های گروه سنی د (۱۲ تا ۱۶ سال) خواهد بود. در هر کدام از این بخش‌ها حداکثر ۸ نمایش پذیرفته می‌شود.
بخش تئاتر خردسال با ایده اجرای نمایش در مهد کودک‌ها، مراکز پیش دبستانی و آموزشگاه‌ها، با حداقل امکانات فنی برگزار خواهد شد.
موضوع جشنواره تئاتر کودک و نوجوان آزاد است، اما پرداختن به مضامین اخلاقی، فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی، ارتباط کودک و طبیعت، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه و نسل آینده در قالب آثار خلاقانه و پرمخاطب در اولویت انتخاب ها خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =