آذربایجان‌غربی استان چهارم کشور در اعمال مجازات جایگزین حبس است

ارومیه - ایرنا - مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی‌تربیتی آذربایجان‌غربی گفت: این استان، رتبه چهارم کشوری را در اعمال مجازات جایگزین حبس به خود اختصاص داده است.

حمزه بروجنی روز دوشنبه در جمع مدیران قضایی آذربایجان غربی افزود: یکی از این مجازات های جایگزین، استفاده از پابندهای الکترونیکی است که به خوبی با همراهی قضات در استان اعمال می شود.

وی اضافه کرد: نگاه دستگاه قضا به مشکلات زندان و زندانیان، نگاهی ارزشی است که در این راستا رییس کل دادگستری، دادستان مرکز استان و اداره پزشکی قانونی همراهی بسیار خوبی دارند.

وی با اشاره به توجه ویژه به زندانیان دارای شرایط خاص بیان کرد: یک فضای مناسب با امکانات بهداشتی وخدماتی خوب  برای این دسته از محکومان در زندان ارومیه فراهم شده و این محل در نزدیکترین مکان و با دسترسی به بهداری زندان تا پیش از پایان سال به بهره برداری می رسد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی آذربایجان غربی ادامه داد: با راه اندازی این مرکز، شاهد ارتقای بیش از پیش بهداشت ودرمان در زندان ارومیه خواهیم بود.

احکام جایگزین حبس طی سال های اخیر مورد برنامه ریزی نهادهای قضایی قرار گرفته و صدها مورد حکم جایگزین حبس در آذربایجان غربی و کشور به اجرا درآمده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =