میزهای تخصصی موجب کاهش سردرگمی در حوزه داخلی‌سازی می شود

تهران- ایرنا- نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: تداوم میزهای تخصصی موجب ایجاد یک پنجره واحد در ساخت داخل می‌شود و با این کار سردرگمی در حوزه داخلی‌سازی کم شده و بخشنامه‌های دولت و مجلس به این میزها و نیازها منتج می‌شود.

«احمد انارکی محمدی» امروز (دوشنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درخصوص برنامه وزارت صنعت در راستای تعمیق ساخت داخل و برگزاری میزهای تخصصی در این حوزه، افزود:  ظرفیت بسیار خوبی در تولید داخل کشور وجود دارد و با وجود تحریم‌ها و شرایط سخت کشور اما با همراهی مجلس، دولت و قوای سه گانه در صددیم از محدودیت‌ها فرصت ساخته و از کالای ایرانی و ساخت داخل حمایت کنیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش قیمت ارز در واقع به تولید کمک می‌کند، اضافه کرد: این یک مزیت صادراتی است و فرصتی بود که به دلیل تحریم ها به وجود آمد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی درباره برگزاری میزهای تخصصی ساخت داخل توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: تولید کنندگان در این میزها پیشنهادات خود را ارائه می‌دهند و به دلیل تخصصی و تقاضا محور بودن، از حالت بخشنامه ای خارج شده و به مرحله عمل می رسند.

وی گفت: با توجه به تنوع زیاد تولید در کشور، نیاز است میزهای تخصصی تشکیل شود و این میزهای تخصصی به دیگر وزارتخانه ها و نهادهای مربوطه با تعامل مرتبط شود.

به گزارش ایرنا، برگزاری دو میز تعمیق ساخت داخل قطعات صنعت خودرو، تاکنون موجب شده تا حدود ۲۰۰ میلیون دلار داخلی‌سازی در این صنعت انجام شود و بر این اساس مانع ورود ۱۰ درصدی  واردات شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =