رویکرد حزب اتحاد حفظ اعتبار اصلاح‌طلبان است

تهران-ایرنا-دبیرکل حزب اتحادملت ایران اسلامی در تشریح برنامه های انتخاباتی این حزب تاکید کرد: اولویت حزب اتحاد احیا سرمایه‌ اجتماعی و اعتبار اصلاح‌طلبان خواهد بود.

«علی شکوری راد» دبیرکل حزب اتحاد ملت روز دوشنبه در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره رویکرد حزب اتحاد ملت به انتخابات مجلس یازدهم گفت: حزب اتحاد ایران اسلامی با تأکید بر اولویت احیا سرمایه‌ اجتماعی و اعتبار اصلاح‌طلبان موارد زیر را به عنوان موضع و رویکرد حزب در نحوه ورود به موضوع انتخابات مجلس یازدهم در دفتر سیاسی مصوب کرد، بر همین اساس اصل بر استفاده از فرصت انتخابات و شرکت در آن است مگر آنکه مفهوم انتخابات شکل نگیرد.

- افراد صاحب صلاحیت شناسایی شوند و لیست انتخابات قبل از ثبت نام مشخص گردد و به آنها توصیه شود ثبت نام کنند.

- لیست انتخاباتی اصیل قبل از اعلام نظر شورای نگهبان در مورد صلاحیت نامزدها اعلام شود.

- اگر در جایی فرد صاحب صلاحیت نداشتیم نامزد معرفی نکنیم.

- اصل بر اتحاد و انسجام اصلاح‌طلبان است و اگر این انسجام در هر حوزه‌ای شکل نگرفت حزب بالاستقلال نامزد معرفی می‌کند.

-نمایندگان فعلی ارزیابی شوند و مشخص شود که از نامزدی کدامیک از آنان حمایت خواهد شد. افرادی از لیست امید که عملکرد مناسبی نداشته اند مورد حمایت قرار نخواهند گرفت.

- برنامه‌ای برای مجلس یازدهم تنظیم شود و بر اساس آن تبلیغ صورت بگیرد. این برنامه قابلیت انجام در یک دوره مجلس را خواهد داشت و عملکرد نمایندگان و فراکسیون اصلاح‌طلبان در مجلس یازدهم بر اساس آن سنجیده خواهد شد.

-نامزد انتخابات باید برنامه انتخاباتی را بپذیرد و تعهد خود را به آن اعلام کند.

- نامزدهای مورد حمایت اصلاح‌طلبان تعهد خواهند داد که عضو فراکسیون اصلاح‌طلبان خواهند بود.

-نامزدهایی که عضو یک حزب باشند به افرادی که عضویت در هیچ حزبی ندارند مقدم هستند.

- هر نامزد انتخاباتی اگر عضو حزب نباشد قبل از قرار گرفتن در لیست رسما به یکی از احزاب بپیوندند.

- باید شورایی از طرف شورایعالی سیاستگذاری مسئولیت سامان‌دهی نمایندگان منتخب را پیش از شروع به کار مجلس برعهده بگیرد و در طول دوره در تعامل با فراکیسیون اصلاح‌طلبان بوده، بر عملکرد آنها نظارت کرده و اجرای برنامه را از آنها مطالبه کند.

- حزب اتحاد بر عملکرد نمایندگان عضو خود نظارت مستمر خواهد داشت و به آنها در انجام وظایفشان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به معیارهای اصلی انتخاب نامزدها گفت: اصلاح طلب بودن،   عملکرد اصلاح طلبانه روشن، کارنامه مالی روشن و بری بودن از هرگونه رانت و فساد مالی در کنار اشتهار اخلاقی روشن و مثبت و همچنین ترجیح منافع ملی بر منافع قومی، محلی، جناحی، حزبی و شخصی از مهم ترین ویژگی های نامزدهای مورد حمایت اصلاح طلبان در انتخابات خواهد بود.

وی تاکید کرد: موارد فوق با صراحت و دقت قبل از اعلام حمایت از نامزدها بررسی خواهد شد و هر گونه عدم شفافیت موجب عدم حمایت خواهد بود و حزب ستاد انتخابات خود را شکل خواهد داد و در ستاد انتخابات اصلاح طلبان نیز مشارکت فعال خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =