۳۶۷۳ واحد مسکونی در استان سمنان احداث می‌شود

سمنان- ایرنا- معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان گفت: سه هزار و ۶۷۳ واحد مسکونی در قالب طرح ملی بر اساس نیازسنجی طرح جامع مسکن در سال ۹۸ در استان احداث می‌شود.

منوچهر فخری روز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی استان سمنان در سالن اجتماعات ساختمان شماره ۲ استانداری افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای نسبت به تولید مسکن ارزان قیمت برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه دارد.

وی بیان کرد: تولید مسکن اقدام ملی و بازسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهرها از جمله اقدام‌های دولت تدبیر در این زمینه است.

معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: شهرداری‌های استان در مقوله بازآفرینی شهری تلاش مطلوبی انجام دادند که باید مسوولان متولی نسبت به تخصیص اعتبارات به شهرداری‌ها در این حوزه توجه داشته‌ باشند.

وی خاطرنشان کرد: مداخله‌گری در بحث بازآفرینی شهری سبب ایجاد مشکلات برای شهرداری‌ها در بحث طراحی‌های شهر در بازآفرینی می‌شود.

فخری، به ضرورت تفویض اختیار در سیاست‌ها و برنامه‌های باز آفرینی شهری کشور به استان‌ها تاکید و اضافه کرد: هدف این طرح ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی برای حضور در بافت فرسوده، بازسازی و نوسازی و ایجاد مسکن ارزان قیمت برای شهروندان است.

معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان یادآور شد: اراضی تحت اختیار دستگاه‌های اجرایی توسط مدیران کل احصاء و برای رونق تولید مسکن و در اختیار قرار دادن مسکن ارزان قیمت به شهروندان، معرفی و واگذار شود.

جلسه ستاد بازافرینی شهری استان سمنان با حضور منصور استادی، سرپرست ستاد بازآفرینی شهری کشور ، شهرداران و فرمانداران استان سمنان برگزار شد و در خصوص اجرای طرح‌های تولید مسکن در قالب قراردادهای مشارکتی، تکمیل واحدهای نیمه تمام در قالب مشارکت و تخفیفات شهرداری ها در بازآفرینی شهری بحث و تبادل نظر شد.

اخبار مرتبط