مازندرانی‍ها امسال حدود ۱۲ میلیارد تومان زکات پرداختند

ساری - ایرنا - رئیس اداره زکات کمیته امداد مازندران از پرداخت ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات توسط مردم این استان در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت که این میزان ۷۶ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران ، مهدی بریمانی با اعلام این که زکات جمع آوری شده را بیشتر مربوط به برنج ، گندم ، جو و زکات فطره بود، گفت تکه حدود ۹۸ درصد مبالغ جمع آوری شده شده تحت عنوان زکات حمایتی برای مددجویان و نیازمندان در بخش مسکن، جهیزیه، سرویس بهداشتی و معیشت هزینه شده است.

وی بیشترین میزان زکات جمع آوری شده را مربوط به شهرستان های بابل ، ساری و آمل اعلام کرد و افزود که بقیه زکات در بخش عمرانی هزینه شده است.

این مسئول همچنین از تشکیل شورای زکات در یکهزار و ۴۰۰ روستای مازندران خبر داد و مجموع روستاهای دارای شرایط اجرای طرح شورای زکات استان را یکهزار و ۹۱۷ پارجه اعلام کرد.

بریمانی با اعلام این که زکات جمع آوری شده در روستاها برای نیازمندان همان روستا هزینه می شود ، گفت که در نیمه نخست امسال سه میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان زکات از طریق شورای زکات روستاها جمع آوری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =