توزیع روزانه ۵۰ هزار غذای گرم تا پخت نان و خیاطی لباس زائران در مسیر نجف به کربلا

تهران - ایرنا -مدیرعامل سازمان مردم نهاد بین المللی خیریه آبشار عاطفهها از بودجه ۳ میلیاردی خیرین برای تهیه و توزیع روزانه ۵۰ هزار پرس غذای گرم در میان زائران حرم حضرت امام حسین(ع) در مراسم پیاده روی اربعین خبر داد.

محمد جواد فولاد پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره فعالیت موکب های این سازمان مردم نهاد، گفت: از ۴سال پیش، فعالیت موکب سازمانِ مردم نهادِ بین المللیِ خیریه آبشار عاطفه ها در کشور عراق آغاز شد، در ابتدا تنها یک موکب فعال بود و به زائران خدمات مختلفی را ارائه می داد اما تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه هر چه باشکوهتر برگزار شدن این پیاده روی بزرگ باعث شد تا تصمیم به افزایش تعداد موکب ها بگیریم و اکنون ۲۲ موکب با یدک کشیدن نام سازمانِ مردم نهادِ بین المللیِ خیریه آبشار عاطفه ها، در کشور عراق به زائران خدمت، ارائه می دهد.

وی با تاکید بر اینکه مراسم بزرگ پیاده روی زائران برای زیارت ابا عبدالله الحسین (ع) در چهلمین روز از سالروز شهادت آن امام همام، قدرت و اتحاد مسلمانان را به رخ جهانیان می کشد، افزود: به همین منظور خدماتی که از سوی مواکب مختلف به زائران حضرت امام حسین(ع) ارائه می شود سال به سال رو به گسترش است به گونه ای که خدمات در حال ارائه به زائران در سال جاری، ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

مدیرعامل سازمانِ مردم نهادِ بین المللیِ خیریه آبشار عاطفه ها  با اشاره به فعالیت های ۲۲ موکب این سازمان مردم نهاد گفت: خدماتی همچون پخت نان، خیاطی لباس زائران، کیف دوزی، کفاشی، ماساژ درمانی، ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، اعزام به بیمارستان، تزریقات، برگزاری مراسم های مختلف مذهبی، زیارتی، پاسخ به سوالات شرعی، اسکان موقت و اضطراری، تهیه میان وعده و سه وعده غذای گرم برای زائران از جمله خدماتی است که از سوی موکب های آبشار عاطفه ها به زائران ارائه می شود.

وی درباره تهیه غذای گرم و توزیع آن در میان زائران، گفت: به صورت روزانه ۵۰ هزار پرس غذای گرم برای نهار زائران در موکب های آبشار عاطفه ها تهیه و توزیع می شود، به علاوه برای وعده صبحانه و شام هم مواد غذایی جداگانه در نظر گرفته شده است. در طول روز هم با توزیع آب معدنی، کلوچه، شربت و چای از زائران پیاده حرم اباعبدالله الحسین (ع) پذیرایی می شود.

فولادپور به کمک خیرین برای برپایی موکب ها در ایام اربعین اشاره کرد و ادامه داد: برای برپایی موکب ها و تهیه و توزیع غذای گرم و میان وعده زائران، امسال حدود سه میلیارد تومان از سوی خیرین هزینه شده است.

وی با اشاره به فعالیت حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر به صورت داوطلبانه در موکب های سازمانِ مردم نهادِ بین المللیِ خیریه آبشار عاطفه ها، تاکید کرد: یک هزار و ۵۰۰ نفر از پزشکان، پرستاران، نمایندگان صنوف مختلف، امام جماعت، مداح، مبلغ دینی و جامعه هدف این سازمان به صورت کاملا رایگان و داوطلبانه به زائران حضرت امام حسین(ع) خدمت می کنند.

مدیرعامل سازمانِ مردم نهادِ بین المللیِ خیریه آبشار عاطفه ها به امکانات ۲۲ موکب این سازمان مردم نهاد بین المللی برای اسکان موقت و اضطراری زائران اشاره کرد و گفت: امکان اسکان موقت و اضطراری ۳۰ هزار نفر به صورت روزانه و شبانه در این مواکب وجود دارد و در مدت استقرار زائران در موکب، خدمات بهداشتی، درمانی، خیاطی لباس ها و کفاشی و غذای گرم به آن ها ارائه می شود.

وی از تمام خیرانی که برای برپایی موکبها به منظور خدمت به زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) کمک و یاری رسانده اند، تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =