پروازهای فوق‌العاده عتبات به بیش از ۱۳۰۰ پرواز رسید

تهران- ایرنا- در آستانه آخرین روز از انجام پروازهای فوق‌العاده اربعین سازمان هواپیمایی کشوری از انجام یک هزار و ۳۳۶ پرواز به شهرهای نجف و بغداد تا ۲۷ مهر خبر داد.

 پروازهای اربعین حسینی از ۱۷ مهر آغاز و تا ۳۰مهرماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

۱۲ فرودگاه کشور امسال کار جابجایی زائران اربعین را بر عهده داشتند.

 فردا آخرین روز پروازهای اربعین است. این پروازها از ۱۲ فرودگاه و با ۱۱ شرکت هواپیمایی که توانستند مجوز شرکت در مراسم اربعین امسال را دریافت کنند برگزار شد.

 از ابتدای پروازهای اربعین تا روز گذشته ۱۷ مهرماه بیش از از هزار پرواز به مقصد شهرهای عراق انجام شده است.

 از این تعداد پرواز یک هزار و ۲۴۴ پرواز به نجف و ۹۲ پرواز به بغداد انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی نیز امروز در صفحه اینیستاگرام خود نوشت:برای جابه‌جایی زائران اربعین حسینی راه آهن با افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت، امکان جا به جایی ۴۴۵ هزار نفررا فراهم کرد، ۱۴۸۰  مجوز پرواز از ۱۲ فرودگاه کشور صادر شده است و ۱۱ هزار اتوبوس در مزرهای چهارگانه حضور یافتند.

اسلامی با اشاره به وظیفه وزارت راه و شهرسازی در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی نوشت: رفتن به زیارت سید و سالار شهیدان با پیاده‌روی در اربعین یک توفیق عظیم و وصف ناپذیر است که عاشقان کام تشنه خویش را با وصال به معشوق سیراب می‌کنند.

وی افزود: وظیفه وزارت راه و شهرسازی خدمت رسانی به زائران عزیز و فراهم ساختن زمینه سفرهای زائران امام حسین (ع) توفیقی برای مجموعه کارکنان این وزارتخانه است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه «هماهنگی، همراهی، یکدلی و یکپارچگی دستگاه‌های ذی ربط در ستاد مرکزی اربعین مشخصه بارز سفرهای اربعین امسال بود.» گفت: از همه نقش آفرینان سفرهای اربعین امسال قدردانی می‌کنم و خدمات و تلاش‌های بی‌دریغ اصناف و تشکل‌های صنفی بخش حمل‌ونقل و رانندگان زحمتکش، فعالان حوزه ریلی و هوایی را که بسیجی وار و عاشقانه به زائران حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در این روزها خدمت کردند، ستودنی بود.

وی  بیان داشت: افزایش ظرفیت راه‌های مواصلاتی، گسترش ظرفیت پایانه‌های مرزی، افزایش پارکینگ خودروهای شخصی و بسیج و مدیریت ناوگان حمل‌ونقل، عمده اقدامات انجام شده وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برای سفرهای اربعین امسال بود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بسیج امکانات تا پایان سفر زائران ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =