۱۴ تن انواع مواد مخدر در هفته اخیر کشف شد

تهران-ایرنا-معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف بیش از ۱۴ تن مواد مخدر در کشور در هفته اخیر خبر داد و گفت: بالغ بر ۷۸ درصد کشفیات این بازه زمانی مربوط به هفت استان کشور است.

به گزارش روز دوشنبه ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با اشاره به این که مجموع کشفیات این هفته ۱۴ هزار و ۷۵ کیلوگرم است، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۱ هزار و ۲۵۱ کیلوگرم بود، ۳۳ درصد افزایش را نشان می دهد.

این مقام مسئول ادامه داد: از مجموع مواد مخدر مکشوفه، ۹۴۵۴ کیلوگرم مربوط به ماده تریاک بوده است که ۶۷ درصد کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: همچنین از این میزان ۱۳۱۶ کیلوگرم حشیش، ۶۶۶ کیلوگرم گراس، ۱۵۵ کیلوگرم هروئین، ۷۷ کیلوگرم شیشه و ۲۴۰۶ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

معاون دبیرکل ستاد اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۷۱۲۸ متهم در ارتباط با جرائم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۴۲۴۳ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و ۲۸۸۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۸ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۷۰۸ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۴ درصد کشفیات کشور است و خراسان جنوبی با ۱۳۹۱ کیلوگرم، کرمان با ۱۳۲۹ کیلوگرم، یزد با ۹۶۶ کیلوگرم، فارس با ۹۴۶ کیلوگرم، اصفهان با ۸۴۵ کیلوگرم و هرمزگان با ۷۶۵ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۵۹ درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۳۳۱ دستگاه خودرو توقیف شد و ۴۴ درصد کشفیات اطلاعاتی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =