۲۹ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83525259
۰ نفر

برچسب‌ها

رطوبت هوای بوشهر تا پایان هفته تداوم دارد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با تداوم موجو ناپایداری جوی رطوبت‌ هوا در این استان تا پایان هفته جاری تداوم دارد.

پیام مساعدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: امروز  و فردا نیز برای برخی مناطق مستعد استان بوشهر بویژه شمالی تا مرکزی احتمال وقوع گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در ساعت‌هایی از وقت امروز و امشب، با افزایش پوشش ابر در برخی نقاط، وقوع رگبار پراکنده باران، رعدو برق و وزش تندبادهای لحظه‌ای به همراه گردوخاک و در نقاط مستعد با احتمال ریزش تگرگ مورد انتظار است.

مساعدی ادامه داد: پیش‌بینی می شود این ناپایداری‌ها در برخی ساعت‌ها روی دریا گسترش یابد و سبب رخداد تندبادهای لحظه‌ای و افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا شود.

وی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر کمی تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی، گاهی افزایش ابر و در برخی نقاط همراه با رگبار پراکنده باران، رعدو برق و وزش تندباد لحظه‌ای به همراه گردوخاک و طی صبحگاه در برخی نقاط با مه رقیق پیش‎بینی شده است.

مساعدی افزود: در این مدت جهت وزش باد به طور غالب متغیر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت هشت تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و در هنگام وقوع ناپایداری جوی گاهی به بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

وی عنوان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰، و در ساعت‌هایی از  بعد از ظهر تا شب ۶۰ تا ۱۲۰ و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای گاهی بیش از ۱۲۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۸:۰۶ ، مد ۱۶:۰۵ و جزر دوم  ۱۷:۳۵ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =