حبس و پرداخت دیه برای ضاربان محیط‌بانان چهارمحال و بختیاری تایید شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از تایید رای محکومیت ۳ متخلف محیط زیستی که ضارب ۲ نفر از محیط‌بانان منطقه حفاظت شده سبزکوه بودند، توسط دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: حبس و پرداخت دیه برای ضاربان محیط بانان چهارمحال و بختیاری تایید شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل حفاظت محیط زیست استان، شهرام احمدی با اعلام این خبر افزود: در جریان تخلفی که در منطقه حفاظت شده سبزکوه صورت گرفته بود، ۳ نفر متخلف دستگیر و پس از طی مراحل رسیدگی قضایی در نهایت هر ۳ متهم از بابت جرم ضرب و جرح عمدی ماموران حفاظت محیط زیست با سلاح شکاری، به پرداخت دیه و تحمل حبس محکوم شدند.
وی گفت:  از بابت جنبه‌ عمومی جرم هر یک از متخلفان به تحمل یک سال حبس تعزیری، از بابت تمرد نسبت به ماموران یگان حفاظت به ۳ سال حبس تعزیری، از بابت جرم شکار غیرمجاز در منطقه حفاظت شده به ۶ ماه حبس تعزیری و از بابت حمل و نگهداری سلاح و مهمات غیرمجاز به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم و سلاح و مهمات مکشوفه نیز به نفع دولت ضبط شد.

وی تصریح کرد :در مجموع بیش از ۸ سال حبس و پرداخت ۲ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال دیه شامل این متخلفان شده است.
احمدی اظهار داشت: حکم صادر شده پس از فرجام خواهی متخلفان در شعبه سیزدهم دیوان عالی کشور، تایید و قطعی شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست تصریح کرد: تیراندازی متخلفان در این درگیری ها منجر به اصابت گلوله ساچمه و مصدوم شدن ۲ تن محیط بان از ناحیه پا شد.
به گزارش ایرنا، منطقه حفاظت شده سبزکوه با ۵۴ هزار و ۲۰۰ هکتار وسعت بزرگترین منطقه حفاظت شده چهارمحال و بختیاری است، که در محدوده شهرستان‌های کیار، بروجن و لردگان با فاصله تقریبی ۱۵۰ کیلومتری از مرکز استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =